Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Körömbenövést hány éves...

Körömbenövést hány éves korban érdemes műteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves vagyok, és már egészen kiskorom óta (6 éve talán) küzdök a körömbenövéssel. Most egy ideig úgy tűnt hogy az utolsó műtétem óta minden rendben van, de újra elkezdett benőni a köröm és vérzik, vadhús nő… Akinek volt már ilyene az tudja mi a helyzet. Szeretnék véget vetni ennek az egésznek, még előttem van az egész életem (remélhetőleg) és nem akarom ezzel leélni. Fáj amikor valami kicsit jobban hozzáér, és a sportot sem tudom folytatni, ami az úszás.


A szüleim most azt mondják, hogy ameddig nem leszek 18 addig hagyjuk ezt a történetet, mert 18 éves korra fejlődik ki kb. teljesen minden, és hiába műtik meg addig 5 ezerszer, akkor is vissza fog nőni, mert még mindig fejlődésben vagyok. Ez az állításuk azért engem egy kicsit kiakasztott, mert nem tudom elképzelni hogy még 2 évig szívjak ezzel, ne sportoljak és hogy hátráltasson az egyik kis lábujjam, aminek alig van szerepe a testnél, mégis az fáj a legjobban. Ironikus.


Szóval jöttem, hátha vannak itt orvosok, vagy valaki aki jó anatómiából. Tényleg érdemes lenne még várni 2 évet, vagy ez csak egy tévhit?


Annyit még hozzátennék, hogy keresztapámnak is pont ugyanez a probléma volt, és ő “kinőtte” úgymond ezt az egészet. 18-19 éves korában műtötték, és utána már nem volt vele semmi baja. Nekem is érdemes lenne?


Köszönöm a segítséget!



2021. máj. 31. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Először ha megtehetitek keresnék egy jó pedikűröst, ha még nem jársz. Vagy karban tudja tartani a körmöd, vagy ha ő is úgy látja meg tudja győzni a szüleidet, hogy műtsenek meg.
2021. máj. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
esetleg tudsz képet mutatni hogy mennyire súlyos, mitől ilyen?
2021. jún. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!