Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az ismétlődő napégés a bőr...

Az ismétlődő napégés a bőr korai öregedéséhez vezet - mit jelent ez esetben az "ismétlődő"?

Figyelt kérdés

Ha egy évben egyszer így tavasz vége felé mindig leégek hanyagságból/figyelmetlenségből, van okom félni a később előjövő következményektől?


Miután ezt egyszer eljátszom, utána mindig figyelek és nem megyek ki nyáron naptej nélkül, direkt napozni pedig nem szoktam, ezek az égések általában ilyen kora nyári programok, amikor hajlamos kimenni a fejemből a naptej fontossága (most pl. 5 órás biciklitúra... szerencsére pulcsiban voltam az idő nagy részében, de az arcom ismét csúnya piros, aztán barna lesz, amit nem szeretek).


Ez is ismétlődőnek számít? Egyébként 21 éves vagyok, szóval van időm javítani a feledékenységem következményein, de azt mondják, a bőr nem felejt, és ez aggaszt.


Esetleg valaki tud valami tuti arcápolót ilyen esetre? Aloés napozás utánival kenem jelenleg.


Előre is köszönöm!



2021. jún. 4. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én minden nyáron leégek kétszer-háromszor figyelmetlenségből, és voltak már nagyon csúnya leégéseim is (hólyagosra égett bőr, felpuffadt arc stb.). Minden évben égek le úgy, hogy hámlik utána a bőröm. Ehhez képest 45 vagyok, és kb. az elmúlt egy évben jelent csak meg az első ránc az arcomon, de az is csak akkor látszik, ha hunyorítok.


Ami nem azt jelenti, hogy nem tesznek rosszat a leégések, de az biztos, hogy óriási egyéni különbségek lehetnek abban, hogy ennyi vagy annyi leégés rád hogyan hat. Igyekezzél ne leégni többet (naptej, sapka stb., tudod te), és ne aggódj ezen, különben meg kizártnak tartom, hogy pár gyerekkori vagy tinédzserkori leégésnek végzetesen öregítő hatása volna később.

2021. jún. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) A saját példád kicsit megnyugtatott. Igyekszem mostantól jobban figyelni, csak tényleg olyan idegesítő, hogy mindig benézem... :D De akkor felfogom egy leckének, kenegetem, iszok elegendő vizet, aztán hátha rendbejön hamarabb...legközelebb pedig fejben tartom a dolgot, vigyázz te is a következőkben! :)
2021. jún. 4. 07:37
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha valaki véletlen idetévedne hasonló problémával, itt az én megoldásom, ami 3 nap alatt szinte teljesen meggyógyította a vörösre égett arcomat és a felduzzadt/szürkés-lilásra égett kézfejemet és alkaromat:


SupraDerm 10mg/g gél - naponta többször felvittem a legégett bőrfelületre


E-vitamin kapszula (Vitamin E Bioextra 400mg lágy kapszula) - esténként egy kapszula tartalmát (E-vitamin olaj) felvinni arcra, éjszaka jól beszívódik


Illetve, nem tudom, ez ténlegesen mennyit segített, de elvileg jó hatása van, és jól is esett, szóval lehet, van benne valami - shea vajas szappan (Sunflower Cosmetics márkájú, Original African Black Soap a Rossmann-ból)


(Elég promó szagúra sikeredett ez a hozzászólás, de tényleg csak tanácsként írtam :D)

2021. jún. 6. 13:54
 4/4 A kérdező kommentje:

*leégett

*ténylegesen

2021. jún. 6. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!