Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Pakolás közben felsértettem...

Pakolás közben felsértettem az ujjam, egy darabig vérzett. Papírzsebkendővel letörölgettem a vért, és tettem rá sebtapaszt. Le kellett volna fertőtleníteni? Illetve gyorsabban gyógyulna sebtapasz nélkül?

Figyelt kérdés
2021. jún. 14. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:
96%
Nem muszáj lefertőtleníteni. Csak akkor kell ha pl erdőben sérülsz meg és vérezni kezd.
2021. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj lefertőtleníteni, de az én tapasztalataim szerint gyorsabban gyógyul úgy. Régen azt gondolták, hogy a sebet érdemes hagyni beszáradni, ma már az a tudományos álláspont, hogy bekötve, nedvesen tartva gyógyul gyorsabban.


Viszont picike ujjsérülés esetén nekem van, amikor jobban beválik nem ragasztani be, így ugyan egy picit be szokott gyulladni, de után beszárad és nincs vele több gond. Amúgy a ragtapaszt sosem sikerül teljesen vízállóra felragasztanom, ezért minden kézmosás után cserélnem kell, ami nagyon macerás nekem.

2021. jún. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!