Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy tudom elintézni azt,...

Hogy tudom elintézni azt, hogy halálom után a szerveimet továbbadják rászorulóknak?

Figyelt kérdés

Tudom... google a barátom, de SEMMIT bem találtam, csak arról, hogy a család hogyan tud rendelkezni a halott családtag szerveiről. Én viszont magam szeretnék erről rendelkezni, amíg élek, mert ki tudja, mikor történik valami.

Szóval, lényeg a lényeg, hogyan, és milyen formában tudom ezt elintézni?



2021. jún. 20. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

Mo-n az a szabály, ha életedben nem tettél tiltó nyilatkozatot, akkor a szerveid átültethetők. Ettől függetlenül a kórház minden esetben kéri a család beleegyezését is, pedig nem kellene.

Úgyhogy velük beszéld meg, ha olyan helyzet alakul ki, szeretnél donor lenni.

2021. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha halálod után akarod felajánlani a szerveid, ahhoz nem kell semmilyen rendelkezés, mert a hatályos jogszabály szerint, halálod után a szerveid szabadon felhasználhatóak transzplantációs célra. Ha ezt NEM szeretnéd, arról kell írásban rendelkezned. Illetve akkor, ha még életed során ajánlod fel pl. egy fél veséd, ilyenkor ezt dokumentálják.

Itt olvashatsz erről bővebben:

[link]

2021. jún. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Jó tudni hogy rendelkezni kell arról hogy ne szabdaljanak szét...
2021. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó nem! Arról kell rendelkezni, hogy a szerveid nem használhatók fel életmentésre!


Arról, hogy ne lehessen felboncolni nem tudsz nyilatkozni ugyanis az egy teljesen orvosi döntés.

2021. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es Arról fogok, főleg hogy már tudom hogy akaratom ellenére felhasználhatják ilyesmire.


Azt tudtam eddig is hogy a boncolás az orvoson múlik, elég egy undorító egy dolog, főleg hogy nem lehet ellene tenni, még a a saját boncolásomról se dönthetek.....

2021. jún. 21. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!