Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet a bokámmal?

Mi lehet a bokámmal?

Figyelt kérdés
Ma reggel gondoltam egyet, és nekiálltam kosárra dobni az udvaron, ugrottam, és magam alá fordult a bokám :/. Most fáj, ha befelé fordítom, és ha egy bizonyos pozícióban rálépek. Valaki tudna mondani egy diagnózist? És hogy tudom ápolni itthon?

2021. júl. 16. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Jegeld.

Ha nem enyhül,keresd fel a háziorvost.

2021. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pihentetni kell, használj mankot tehermentesites miatt .

Jegeld

2021. júl. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A jegeléstől valamiért jobban fáj, akár rongyban van a jég (vagy másnéven hús), akár nincs :(
2021. júl. 16. 17:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá teszem, hogy amikor magam alá fordult a bokám, akkor hallottam, ahogy roppan egy b@szott nagyot, ha ez számít valamit :D
2021. júl. 16. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát,akkor lehet,hogy az akkor tört,de lehet az is,hogy csak meghúzodatt vagy csak roppant egyet.


Mondjuk az is jó,hogy ezt így utólag megemlíted...

2021. júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy el van törve, mert tudom mozgatni, csak fáj.
2021. júl. 16. 17:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor is tudod mozgatni,ha biztosan el van törve.

Nekem a csuklóm tört,de az ujjaimat és a kezemet tudtam mozgatni.

2021. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb az lenne, ha elmennél a balesetire. Egy rtg-vel ki lehet zárni a törést, repedést vagy szalagszakadást. Az, hogy tudod mozgatni, nem jelenti azt, hogy nincs baj... (tapasztalat)

Amennyiben csak húzódott/rándult, akkor jegeld és polcold fel. A végtagot kímélni kell, de mellette ajánlott óvatosan mobilizálni. Első héten nekem Lioton géllel kellett kenni, második héttől gyulladáscsökkentővel (Flector, Activon, Ketodex).

2021. júl. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!