Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Akinek volt olyan ismerőse,...

Akinek volt olyan ismerőse, rokona akinek combnyaktörése volt, mennyi ideig volt még veletek? S meddig volt bent a kórházban? Utána rendbe jött vagy ápolásra szorult?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rosszakat olvasok, hogy a legtöbb beteg 5 éven belül meghal, vagy tüdőgyulladás lesz a következménye s amiatt.



Anyumat érte ez a baleset, de anyum még dolgozott előtte, dolgozó, járóképes, önellátó volt, még 66 éves nem olyan idős.



2021. júl. 19. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
66 évesen még jobb. Arra figyeljetek, hogy a sok fekvéstől ne legyen tüdőgyulladása. Az ágyban is lehet min. légzőgyakorlatokat végezni, mély belégzéseket stb. Ha meg már mozoghat majd, óvatosan, nem túlterhelve, de mozogjon! Eleinte egyszerre keveset, de sokszor.
2021. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
anyum tavaly nyáron törte el kb 6 honap alatt felyogyult .azota sántikál és ennyi. mi ez tüdögyulladás ez hülyeség semmi köze hozzá .ez is csak egy sima csonttörés csak akkor alakulhat ki esetleg gyulladás ha bal.fa.sz az orvos.
2021. júl. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Már pedig a tartós fekvés miatt is alakulhat ki tüdőgyulladás, ezért fontos, hogy ne mindig háron feküdjön a beteg.

Mikor érte anyudat a baleset?

2021. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ilyen osztályon dolgozom. Sajnos az idősebb korosztály nem sűrűn gyógyul fel, de 66 évesen anyukád még fiatal. 😊 Egy jó gyógytornász, és minden rendben lesz! És soksok türelem!
2021. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Délelőtt érte baleset 10-11 óra között.

S még nem került sor a műtétre.


Anyumat ismerem képes elhagyni magát.


Én nem tudok bemenni hozzá pedig tudnám mozgatni a 40 kilójával hogy ne egész nap feküdjön így csak a nővérekre, orvosokra, gyógytornászokra hagyatkozhatok de sajnos nincs sok jó tapasztalatom az utóbbi években.

2021. júl. 19. 17:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a szakember hiány miatt egyre kevesebb idő jut minden betegre! :( sajnálom a negatív tapasztalataidat!
2021. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Ment a zöld kéz mindenkinek.
2021. júl. 19. 19:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint ápoló mondom, hidd el mindent meg fognak tenni a nővérek, gyógytornászok.

Valószínűleg műtét után pár nappal át fog kerülni rehabilitációs osztályra, ahol újra fogják tanítani járni, viszont arra készülj fel, hogy eleinte csak segédeszközzel(járókeret) fog menni.

Találkoztam már 95 éves nénivel aki felépült (és pont a covid idején)

Kitartást!!!

Anyukádnak pedig jobbulást ❤️

2021. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, először is nyugodj meg!

A nagypapám 23 évvel ezelőtt télen szenvedett combnyaktörést, azonnal kórház, még aznap megműtötték. Azóta él és virul, a csavarok környékén szokta megérezni az időjárás változást.

Mielőbbi gyógyulást anyukádnak!

2021. júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Jobban van anyum, már kerettel járni is tud igaz nehezen, fáj neki de próbálkozik.


Csak nagyon rosszakat olvastam erről s emiatt aggódtam miatta.

2021. júl. 24. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!