Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kézközépcsont törés mennyi...

Kézközépcsont törés mennyi ideig és hogyan van gipszben?

Figyelt kérdés

Eltört a kézközépcsontom plusz a kisujjam.

Kinek mennyi ideig és milyen gipsz volt rajta?



2021. júl. 21. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a III. És IV kézközépcsontom tört el. Ez az 5. Napom gipszben.

Nekem 3 ujjamat kellett teljesen begipszelni és az egész karomat könyékig.

Pénteken tesznek körkörös gipszbe, nem tudom még meddig lesz rajtam, gondolom akkor mondják meg.

De nem 2-3 hét lesz háziorvos szerint. Ő kapásból kiírt 6 hétre, pénteken kell hívnom meddig lesz gipszben.

Kérdeztem kapok e kisebb gipszet de nem, azt mondta ezt sajnos így kell rögzíteni. Ha csak egy csontom tört volna akkor nem 3 ujjam lenne gipszben pl csak kettő..

2021. júl. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jaj ez nem hangzik jól. Nekem majdnem egy hete tört. Holnap kapok rendes gipszet. Nekem sem mondta az orvos meddig kell gipszben lenni.

Én reménykedem hogy csak 1-2 hét. Nagyon bumszli ez a nagy gipsz a kezemen, nekem is 3 ujjat raktak gipszbe és konyekig tart.

Neked is felkötötték gipszelés után? Te hordod is? Tényleg muszáj hordani?

Én csak telefonon hívtam a háziorvost, majd a rendes gipsz felrakás után szeretne látni..gondolom akkor derül ki mennyi időre ír ki.

2021. júl. 21. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:

3.-4. Tört nekem, mind a 4 ujjamat gipszbe tették.

Egy hétig voltam sinben, aztán most még 5 hét teljes gipsz.

Háziorvos engem a végleges gipsz felrakás utánra hívott be, mondta hogy ez nem lesz egyszerű, dolgozni kb 3 hónapig nem fogok. Ebből 2 hónap a gipsz eleve.

2021. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és fel kell kötni, ne lógasd. Éjszakára leveheted, nappal csak nyakba kötve.
2021. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mitől függ hogy gipszelnek be?

Nekem mind a 4 ujjamat a hüvelyk kivételével begipszelték, teljesen konyekig az egész kezemet.

Ez gipszsín és 1 hét múlva gipszcsere lesz. Akkor tesznek rá kisebbet?

2021. szept. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én tenyérre estem, mindkét kezemen kézközépcsont törés volt. Mindkettőn 4 ujjat gipszbe tettek plusz konyekig a karomat 6 hétre. 1 hét volt gipszsín, ami most neked is, utána teljes gipszet tesznek fel, ami körbeér a kezeden.

Nem lesz kisebb gipsz, ugyanígy minden ujjadat gipszelni fogják.

2021. szept. 5. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!