Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Akinek volt már az úgynevezett...

Akinek volt már az úgynevezett "piros csík",az,hogy nézett ki?

Figyelt kérdés

Pár napja megcsípett valamilyen rovar,szerintem poloska vagy pók.


És az egyik piros pontnál felfelé elindultak ilyen kis bevérzésszerű pontok.

De megállt egy helyen.


Nem tudom,hogy az is csak kiütés lehet-e,vagy azt jelenti,hogy elfertőződött az a kis szúrás.


2021. aug. 8. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
2021. aug. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Piros csík az nem csak vérmérgezésben lehet, de annak más tünete is van, mert azért akkor nem vagy jól, a seb gyulladt, fáj, meleg. Egyébként volt egy ismerősöm, akit megcsípett valami, nagy piros dudor lett ott, néha váladékozott, aztán mikor már 3 napja semmi javulás, elment orvoshoz, mondjuk akkor már láza is volt és kiderült vérmérgezése van, pedig nem volt piros csík.
2021. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem először olyan volt,mint egy szúnyogcsípés.

Totál enyhe volt,nem is tulajdonítottam neki jelentőséget,csak azt vettem észre,hogy vagy 3-4 helyen körben a bokámon volt.


Aztán eszembe jutott,hogy pár hete volt egy poloska a szobámban,és utána néztem a poloska csípésnek.


Közben elkezdett viszketni 1-2 napra rá,és vakargattam,na akkor ilyen totál piros,gyulladt lett a csípés helye,és középen 2-2 pont volt látható,ami elkezdett váladékozni.


Zoknit húztam fel,hogy azért ne érintkezzek úgy,és ma láttam,ahogy levettem,hogy felette a bokámnál ilyen piros kis pontocskák futnak felfelé,de megállt egy szint után.Olyan,mint a bevérzés,mint amikor valakinek a nyakát kiszívják,ahhoz hasonlítanám.


Tegnap este meg úgy aludtam el,hogy nem zuhanyoztam,és nem tudom,hogy az mennyire gáz,hogy nem mostam meg 1 napig a csípés helyét.

2021. aug. 8. 22:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nekem most nagyon összejött minden,mert a csípés előtt volt lábdagadásom is,mindkét lábban,így nehéz megmondani,hogy most ez a csípéstől van-e.
2021. aug. 8. 22:37
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
De miért nem mostad meg? Akár egy arcszesz is jó lefertőtleníteni és még kicsit jobb is lesz egy ideig utána. Sajna ez ilyen, ebben nincs semmi mérgezési tünet, egyszerűen csak helyi allergia. Nálam is van ilyen, van, hogy 1 hétig ilyen. Egyébként a legjobb a viszkető csípésre, ha forró vizet folyatsz rá pár másodpercig, persze amit még a bőröd el tud viselni, utána sokkal jobb lesz, kisebb csípések többet nem fognak viszketni, így nem is fogod kikaparni. Nagyobb csípésekkel meg úgysem tudsz mit kezdeni.
2021. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ágyi poloska csípése valóban olyan, hogy elmúlik a viszketés, majd újra fellángol többször is. A vakarással pár hajszáleret is megsérthettél. Azért vannak a pöttyök.

Azért, ha egy poloskát találtál, akkor hasznos lenne egy poloska irtás.

2021. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!