Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Véletlenül belekortyoltam...

Véletlenül belekortyoltam (1-2 korty) 20%-os tiszta ecetbe. Lehet komoly bajom?

Figyelt kérdés

Ez 2 napja történt, viszont azóta a nyelésem nagyon fáj, nyelőcső gyulladás vagy valami, gondolom lemarta a nyálkahártyát. Maradandó a sérülés vagy kell ilyenkor orvosi ellátás? Eléggé meg vagyok ijedve, azóta próbálok mindent, eloe verat inni, szopogatós doritricin, stb.

Köszi előre is a válaszokat.



2021. aug. 14. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz.
2021. aug. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha valakinek van ilyennel tapasztalata és utána szintén fájt a nyelőcsöve, kérem ossza meg tapasztalatait.
2021. aug. 14. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sikerült más ilyen, igyál böven vizet rá, bajod nem lesz töle, csak egy ideig kellemetlenül érzödik.
2021. aug. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha nagyon nem jó érzés van a nyelöcsöben, akkor menj el az orvoshoz, márcsak megnyugtatásnak is, meg adott esetben tud olyan szert adni, ami enyhíti a problémát.
2021. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz komoly bajod, de legközelebb próbáld elkerülni az ilyen baleseteket (ilyen alapon bármilyen méregbe is belekostolnál, ami viszont halált okozhat).

Az ecetre igyál nagyon sok vizet (NE buborékosat, hanem sima vizet. Se bármilyen üdítőt, se gyümölcslevet, bármilyen organikus is.) Sima vizet, kb 1 litert, lassan, kortyolgatva.

A cél az ecetsav higitása, illetve közömbösítése a gyomorban.

2021. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mint irtam, ez 2 napja történt, a gyomrom rendben van.


Nyelőcsövem a kérdés. :(

2021. aug. 14. 19:31
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hát szétmarhatja, de az csak felszíni sérülés, majd rendbejön.
2021. aug. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!