Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csigolyaösszenyomódás esetén...

Csigolyaösszenyomódás esetén mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Baleset ért az egyik ágyéki csigolyám összenyomódott.Borzasztó volt,3,5 napig voltam kórházban.Azt mondta az orvos mivel még fiatal vagyok(25 éves) lehetséges az is hogy műtét nélkül is rendbe jöjjön.Mondta hogy nem biztos hogy menni fog de megpróbálhatjuk mert látta hogy nagyon óckodom a műtéttől.Kaptam ilyen mellényszerű gerincmerevítőt.2 hónapig éjjel-nappal hordtam,csak mosakodáshoz vettem le.2 hónap után már nélküle aludtam.3 hónap után már a merevítő nélkül járkálok bent a házban.Ez idő alatt 2x voltam kontrollröntgenen,az orvos azt mondta rendben van,nem változott semmi rossz irányba.Rengeteget javult,amikor bevittek a kórházba nem hogy egyedül járni nem tudtam de még a lábamat is csak 1-2 cm-re tudtam megemelni nagy fájdalmak árán.Jövő hónap elején kell visszamennem kontrollra renélhetőleg az utolsóra.Amitől félek az az hogy mit fognak mondani illetve hogy a derekam táján még mindig merevséget érzek ha kicsit jobban próbálok előrehajolni.Néha próbálom egy picit erőltetni hogy minél jobban kimenjen belőle a merevség de ha egy kicsit is kellemetlen abbahagyom nem akarok bajt csinálni.Volt már valaki ilyen helyzetben? Mennyi idő lesz mire teljesen úgy érzem majd mintha nem történt volna semmi a hátammal? Az orvos azt mondta ugyan olyan már nem lesz mint volt,röntgenen látszani fog,de a mozgásban nem fog akadályozni.De részletesebben nem beszéltünk erről.Tehát pl ugyan úgy fogok tudni tornázni,úszni,kocogni mint előtte?

2021. aug. 30. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló volt, autóbaleset következtében a L1-es és L2-es csigolyák 25%-kal összenyomódtak.


Pár napig csak feküdni volt szabad. 1 hét után kb. már járkálhattam, fűzővel. Fél évig volt rajtam a fűző. 4. hónap környékén kezdtem a gyógytornát (minden reggel és este), ami zajlott kb. a balesettől számított 1 évig. Utána kezdhettem el a gyógytorna kiterjesztéseként úszni.


Neked is hasonlót javaslok, és legyél türelemmel. Ha komolyan veszed a gyógytornát és vigyázol magadra akkor tényleg olyan lesz a gerinced, amilyen volt. Nekem a jóga hozta rendbe teljesen. Viszont ha sietsz vele és erőlteted ha kell, ha nem, akkor örökre elrontod, és állandósulni fog ez a merev, fájdalmas állapot. Hagyni kell neki időt, hogy rendbe jöjjön.


Kitartást hozzá!

2021. aug. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt nem tudjuk, mert nem ismerjük a pontos kórelőzményt. Szerintem ez a javulás csak egy szint, ami persze nagyon jó, mert tudsz járni meg nem fáj annyira, viszont mindig is lesz probléma vele,nem tudjuk mennyire súlyos. A műtét előbb-utóbb szerintem szükséges lesz ahogy leírod. Egy ilyen maximálisan nem tud önmagától helyrejönni.
2021. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,a legutóbbi kontrollon azt mondta a doki hogy rendben lesz,nem lesz szükség műtétre,inkább attól félek hogy meddig lesz még ez hogy nem tudok pl leülni keményebb felületre mert megfájdul tőle a hátam illetve hogy később ebből lehet-e még valami probléma :/
2021. aug. 30. 15:03
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Keress egy gyógytornászt!
2021. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy minden csigolyaprobléma miatt romlik az ember normál vázrendszeri statikussága, tehát oké az, hogy nem kell műteni, mert nem veszélyezteti az életed, nem fogsz lebénulni, de pl. 10 év múlva már meg fogod érezni, hogy nincs rendben. Ilyen fiatal korban még persze mivel az ember tud megfelelően mozogni, akár edzeni is emellett, nem fog nagy problémákat okozni.
2021. szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De később igen?
2021. szept. 8. 09:21
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez majd idővel kiderül. Az is a kérdés, hogy egy műtét mennyi kockázatot rejt, mert ha nagyobb jelenleg, mint a haszon, akkor nem szabad bevállalni.De persze ezek csak az én meglátásaim, nem ismerem a teljes kórtörténetet,nem tudom mit jelent a te esetedben a csigolya összenyomódás, stb.
2021. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos hogy csavarokat tennének bele a műtét során és kb 10% esély lenne arra hogy nem sikerül és lebénulok.Na most ha arról van szó hogy az ember lebénul-e vagy sem a 10% esély k*rva soknak tűnik. :/
2021. szept. 8. 11:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!