Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Részleges bokaszalag szakadást...

Részleges bokaszalag szakadást szenvedtem mikor sportolhatok vele újra?

Figyelt kérdés

2021.09.06-án foci közben lábam magam alá tört az orvos pedig a következőket állapította meg:

,,Dist.in art talocrur 1.d., Rupt. part. Lig. talofib. 1.d”

Mikor focizhatok vele újra?

Mit ajánlotok mivel érhetem el hogy teljesen felépüljön a bokám?



2021. szept. 10. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minimum hat hét bokarögzítővel, utána óvatosan lehet visszamenni sportolni bokaszorítóval. Ajánlott a 6 hét után gyógytorna is. Persze, ez a 6 hét csak hozzávetőleges, nekem legalább 8-9 volt, mire vissza tudtam menni sportolni. A kulcs, hogy pihentesd, jegeld, kenegesd, így gyorsabban gyógyul. Jobbulást!
2021. szept. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy a gyógytornát kérni is és csinálni is kell.


Nekem nem utaltak ki, nem is mondták, hogy kellene amikor 13 évvel ezelőtt részleges bokaszalag szakadásom volt, és azóta is éves rendszereséggel megy ki a bokám.

2021. szept. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Magyarán menjek fel a háziorvoshoz és kérvényezem a gyógytornát?
2021. szept. 12. 11:29
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Lehet azt is, de ezt inkább az akkori orvosodnak kellett volna javasolnia. Van akinek 6-8 hét, van akinek fél év, ez függ az egyedi esettől.

Annyi, hogy az "1.d." az l.d.,jobb oldal azt jelenti.

2021. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2021. szept. 18. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!