Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mellkas zúzódás, vagy lehetség...

Mellkas zúzódás, vagy lehetséges törtés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tegnap előtt volt egy csúnya balesetem, amiben a fejem sérült a leginkább. Kórházi kezelés megtörtént, minden szuper volt, viszont a helyzet az, hogy nem csak a fejem, de a mellkasom is kapott egy ütést. A kórházban a mellkasom nem fájt egyáltalán, így nem is vizsgálták, viszont mára erőteljesebb köhécselésnél bal felső bordánál szúró fájdalmat érzek. Nem fáj levegővételkor (mélylevegőnél sem), csak kicsit érzékeny, de tekintettel arra, hogy magasról zuhantam, ez nem is meglepő. Nevetésnél sem fáj.

Szóval, tudom, hogy ezt így láthatatlanban nem lehet megmondani, de Ti mit gondoltok, ez lehet bordatörés/repedés, vagy csak szimpla zúzódás?

3 métert estem, fejjel, utána testre.


Összeszedve rövidebben:

Szúró fájdalom bordakörnyéken, erősebb köhögéskor, hirtelen mozdulatoknál néha.

Levegővételnél nem fáj, nevetésnél nem fáj, és csuklásnál sem.


Hétfőn természetesen csináltatok röntgent.



2021. szept. 11. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy eltört volna, de így látatlanba nem tudom megmondani. Mindenesetre pihentesd, borda törésre úgyis csak az a gyógymód.
2021. szept. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha úgy ítéled meg, hogy a tüdőd nem sérült, akkor ne aggódj, az idő majd meggyógyítja. Akár törés, akár zúzódás, ezzel nem tudnak mit kezdeni.
2021. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A pihenéssel nem lesz gond, tekintettel a fejsérülésre, mást úgysem igazán tehetnék.
2021. szept. 11. 22:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!