Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Derékfájás mikor múlik?

Derékfájás mikor múlik?

Figyelt kérdés

Pontosan egy hete reggel lehajlásnál beállt a derekam,voltarennel kentem,hétvégén dolgoztam. Szombatra valamivel jobb lett,vasárnap már megint fájt és rendesen kiegyenesedni se tudtam.

Hétfőn hívtam a háziorvost (nem fogad időpont nélkül) írt fel voltaren tablettát és mydetont. Hétfő óta,annyit javult a dolog,hogy ki bírok egyenesedni.

Egyébként jobb oldalon fáj,és kisugárzik a lábaimba is,úgy fájnak a lábaim mintha izomlázam lenne. De ha ránehezedek a jobb lábamra eléggé nyilal ott a derekam.(Egyébként fekvésnél nem fáj.) Így dolgozni sem tudok,eladó vagyok naphosszat állok és hajolgatok. Meddig tarthat ez még?! Ilyen még sosem volt velem,ha megfájdult a derekam 3-4nap és elmúlt. Voltarent meg nem lehet és nem is akarok sokáig szedni.



2021. okt. 20. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szakorvoshoz mennék, ortopédiai vagy reumatológiai szakrendelésre. Mindkettőre kell beutaló, azt hiszem.

Nekem is szokott fájni, de nem sugárzik ki a lábamba. Ezért gondolom, hogy neked valami más, komolyabb gond lehet ott. Jobbulást.

2021. okt. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mondtam a háziorvosnak,hogy kisugárzik. Holnap kell majd neki amúgy is telefonáljak,hogy javult e,csak az a baj,hogy a reumatológia se 1-2 nap mire fogadnak :( Igen félek is,hogy mi lehet ez.Köszönöm :)
2021. okt. 20. 12:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha kisugárzik akkor lehet sérv. Sürgősségivel bejutsz reumára, ott jó eséllyel MR-re küldenek. Amúgy a Voltaren-Mydeton jó, de kellett volna 2-3 nap fekvés.
2021. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed, akkor a magánrendelést ajánlom, bár ott is van néha egy pár hét amíg fogadni tudnak.

Vagy végső esetben beviteted magad a sürgősségire, kivárod a 10-12 órás időt, és ott alaposan kivizsgálnak. De ehhez iszonyatosan nagy elszántság és türelem kell. Az elmúlt hónapban kétszer álltam végig ezt egy családtagommal.

Szóval gondold át, de egyet ne csinálj: hogy annyiban hagyod.

2021. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
20 év gerinc amortizáló életmód után szokott jönni a gerincsérv, neked max 2 éved van még, ha ez nem az.
2021. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Kisugárzik nem jó, de kemény felületen kéne feküdni nem puhán. Ágy akármilyen kemény az puha. Pokróc a földre és azon...

Lábakat felhúzni ha tudod, megtámasztani. Ha tudsz fenékkel a kanapé felé és a lábaidat felteszed.

Be is csípődhetett és ki kell "ugrania", ki kell "lazulnia".

Sérv egyik pillanatról a másikra nem annyira gyakori...

2021. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5 éve végzek ilyen "remek" munkát remélem ez nem az,most nagyon megijedtem.
2021. okt. 20. 12:19
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni. Nem törvényszerű, és nem alakul ki mindenkinél és még csak nem is a többségénél...
2021. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem a munka a baj, hanem ahogy csinálod ...
2021. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9-e válaszoló ezt meg mire véljem? Nem igazán értem.
2021. okt. 20. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!