Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Száraz és emiatt jelentősen...

Száraz és emiatt jelentősen kisebesedett (a szárazságtól vérző) bőrre a Sudocrem vagy a Neogranormon a hatékonyabb?

Figyelt kérdés

2022. jan. 10. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Ezeket nyílt sebre nem szabad kenni
2022. jan. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bepanthen plus. Vagy van ekcémás verziója, az is jó lehet, de szerintem a plus jobb.

Nekem minden télen visszatérő probléma, hogy a hidegtől az egyik kézfejem annyira kiszárad, hogy véresre is reped akár, ez a legjobb rá.

2022. jan. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

#2: Nem a hidegtől szárad ki, hanem a forróvizes kézmosástól, mosogatástól, meg a mostanában divatos alkoholos kézfertőtlenítőktől.

Ezek mind leoldják a bőrt védő zsiradék réteget, télen kevesebbet izzadsz, ezért kevesebb termelődik.

Amúgy lehet venni gyógyszertárban tiszta lanolint, azzal lehet kenegetni. Ugyanezt 50-szeres áron "bimbóvédő krém" néven is árulják szoptatós anyukáknak.

2022. jan. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3, Még igazad is lehetne, ha nem sok éve fennálló probléma lenne, hanem a vírus alatt jött volna elő. ;) Hidd el, tudom, mi a bajom.

(A kézfertőtlenítő nyilván nem segít. De a forró vizes kézmosást alapból utálom, pont ugyanolyan vízzel mosok kezet, mint nyáron, a mosogatást meg ilyenkor átveszi a párom, szóval egyik sem igaz rám, amit írtál.)

Október körül, mikor kezd bejönni a hideg, kireped, kiszárad, tavasszal meg elmúlik, a kettő között végig fennmarad, mindegy, mit csinálok. De kizárólag csak az egyik kézfejem! A másiknak semmi baja. Antibiotikumos ekcémakenőcsöt szoktam rá kapni néha a dokitól, de ahogy az említett bepanthen, az is csak tüneti kezelés.

2022. jan. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!