Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Combizom húzódást hogyan...

Combizom húzódást hogyan kezeljek?

Figyelt kérdés

A problémám már kb. október végén, november elején kezdődött. Nem nagyon tudtam, hogy mi, ezért eleinte inkább csak pihentettem. Nem javult, ezért kb. 1,5-2 hónappal később elmentem orvoshoz, aki azt mondta, hogy ez hosszadalmas, de:

- kenegessem krémekkel (fastumgél és társai)

- polcoljam fel,

- fáslizzam


Na ezeket néha néha csináltam, de továbbra sem javul. Segítséget szeretnék kérni tapasztaltaktól, vagy hozzáértőktől, hogy mit is kéne pontosan csinálnom. Az orvos egyébként géppel nem vizsgált meg, mert a rendelő túlterhelt, csak sok idővel később kaptam volna bármire is időpontot, szóval az is tervben van, hogy felkeresek egy magánklinikát, hogy nézzék meg pontosan mi is van, ha nem javul.


Szóval szerintetek mi az a napi szintű folyamat, amit meg kéne csinálnom? Reggel-este kenjem? Fáslizzam egész napra, éjjelre? Nyújtsak, esetleg tornázzak? Polcoljam fel? Ha igen akkor csak a lábam végét, amit egyébként emgszenved a térdem egy idő után, vagy már térdhajlat alá is tehetem a magasítót? Masszírozzam, nyomkodjam? Menjek el kocogni? Szerintetek?



2022. jan. 17. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne fáslizd egész nap. Combizom húzódásnál teljesen felesleges a fásli. Te csak annyit tudsz tenni, hogy ha fájdalmas, akkor kenegeted gyulladáscsökkentővel.

Teljesen pihentetni nem kell, mert azzal csak még több kárt okozol (izom is leépül és merevebb leszel). Nem tudom milyen orvos az, aki bármi féle képalkotó vizsgálat nélkül, teljes pihentetést ír elő egy sima húzódásra...

Tartsd meg a napi szintű aktivitásodat, de ami növeli a fájdalmat azt ne csináld. Semmiképp se nyújtsál, mert ha szakadt az izom, akkor az csak súlyosabb lesz!

Ultrahangra kellene elmenned, ahol kiderül, hogy szakadt-e valami vagy sem, és mekkora a gyulladás mértéke. Utána pedig keress fel egy gyógytornászt, vidd el hozzá a leletet. Ő majd elmondja, hogy kell-e pihentetni, mehet-e a nyújtás, mennyire lehetsz aktív és betanít pár gyakorlatot.

2022. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az orvos nem azt mondta, hogy pihentessem, ő is kb. úgy volt, hogy csináljam amit szoktam nyugodtan. Köszi a válaszod
2022. jan. 17. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!