Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Leszakadt a körmöm a kezemen...

Leszakadt a körmöm a kezemen a kis ujjamról, teendők?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sport közben leszakadt az épített körmöm, vele együtt a saját fél körmöm a kis ujjamról. Azonnal víz alá tettem, és Betadineval fertőtlenítettem le, majd egy kötést tettem rá és egy gyulladáscsökkentőt is beszedtem.

Páran mondták, hogy lehet célszerű bemenni a sürgősségire, és akár egy tetanuszt is kapni. Minden nap kezelem, próbálom szellőztetni is, de ma is beleragadt a kötés, és le kellett áztatni a házi orvos asszisztensének. Ő is mondta, ha gyulladt, vérzik, fáj akkor a leírt eljárást kövessem. Kicsit be vagyok pánikolva, mert nem akarom hogy ennél nagyobb baj legyen, ugyanakkor tudom milyen az egészségügy. Valakinek volt valami hasonló? Tanácsokat és építő jellegű kritikákat elfogadok, de ennél nagyobb parát ne tegyetek rám kérlek, köszi!



2022. jan. 21. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Hagyd rá, új fog nőni.
2022. jan. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó hogy hamar fertőtlenítetted. Kövesd a háziorvosod tanácsát és nem lesz baj.Igyál jó sok kamilla, zöld teát, termelői mézzel.Leviszik a gyulladást és segítik a gyógyulást, ennél többet otthon nem tudsz tenni szerintem.
2022. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sürgőségire? Na ne vicceljünk már. Követni kell a háziorvos tanácsát. Tetanusz nem kell. Ennyi. Többen túléltek már ilyet, te is túl fogod.
2022. jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

dehogy tetanusz.

érdemes használni sebtapaszt

2022. jan. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!