Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitöl recseg, kattog a vállam...

Mitöl recseg, kattog a vállam és mi lehet rá a megoldás?

Figyelt kérdés

Hello


A problémám röviden az lenne, hogy amikor körbe forgatom a bal karom ( magam mellett leengedve tartom, majd egyenesen felemelem és körbe ) reccsen egyet a vállam, van hogy többet is de ez változó, ezen kivül pedig ha előre nyúlok valamiért és vissza. Nem gyenge, ugyanúgy tudom használni, mint a jobbat viszont mostanra már kissé kellemetlen érzéssé vált, így probálom minnél inkább mellőzni az ilyen mozdulatokat, viszont ez nem mindig lehetséges. A kellemetlenség izomlázból is eredhet, mert mostanában probálkoztam néhány váll stabilizáló edzéssel.


Találtam egy tesztet amit elvégezve meglehet állapitani, hogy a probléma a "rotator cuff tear" e ( magyar forditást nem találtam ). A lényege az volt, hogy a karunkat magunk mellett tartva, a hüvelyk ujjunkat az ég felé kitartjuk majd felemeljük a karunkat a váll magasságáig vagy kicsit tovább majd mikor leengedjük kattan egyet, a másik mozdulat pedig amikor ugyan ebben a testtartásban vagyunk viszont a hüvelyk ujjunk a csipőnk felé mutat és így emeljük fel a karunkat, ha mindkét mozdulatsornál kattan a váll, akkor a fent emlitett probléma van jelen állítolag, viszont nekem a második mozdulatsornál semmi kattanás nem hallható, sőt szinte az egész problémám megszünik.


Ebben szeretném egy ortopédus vagy barmilyen hozzáértő vagy tapasztalt személy segitségét illetve tanácsát kérni.


Nagyjából egy éve munka közben hosszabb ideig a fejem felett tartottam a kezem, majd mikor leengedtem recsent egyet a vállam, semmi fájdalommal nem társult. Lehetséges, hogy elötte is történt hasonló vagy lehet csak utána alakult ki, sajnos nem tudom megmondani pontosan, viszont jelenleg úgy gondolom, hogy ez volt a kiinduló pontja az egésznek.


Elöre is köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 28. 17:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!