Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gerinc sérvnél a gerinc alsó...

Trényi Péterné kérdése:

Gerinc sérvnél a gerinc alsó része fáj inkább, vagy a felsőbb részen?

Figyelt kérdés
Még tavaly júliusban volt egy balesetem(combcsonttörés) kontroll vizsgálston említette az orvos,hogy lehet van egy kis gerincsérvem. Műtétet szeretném elkerülni. Elviselhető fájdalmaim vannak, leginkább a csigolyám fáj, ha többet sétok de nem az alsó részen a fenéknél hanem feljebb. Volt e már valakinek és mit lehet rá kenni, ami csillapítja a fájdalmat,gyógyszert nem merek szedni rá. Milyen tornával lehet megelőzni elkerülni a műtétet?

#Műtét, torna, gerinc, alsó rész, fenék #Gyógyszer, kenni
2022. febr. 28. 18:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a lumbális rész lesz.

A gerincet részekre osztva vizsgálják, nem egyben. Nyaki, háti (alsó/felső), lumbális, és ágyéki.

Nekem a lumbális részen volt egy sérvem, a derekam egyáltalán nem fájt, de a bal lábam totálkáros volt.

Mivel kiszakadás előtti utolsó stádiumban volt, nem nagyon volt választási lehetőségem, műteni kellett.

De, a gerinccel nem játszunk. Nekem akkor azt mondta az idegsebész, hogy 20 esetből 19-nél nincs szükség műtétre (miért is ne én legyek a huszadik🤣), úgyhogy menj el ortopédiára, és ott valószínűleg megfelelő kezelést is tudnak kiírni.

2022. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!