Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az orsó csont végének törése,...

Az orsó csont végének törése, könyök törésem van. Műteni fogják holnap. Műtét után kell gipsz? Meddig?

Figyelt kérdés
Hogy vészeltétek át? Hogyan tudtatok zuhanyozni? Most gipszsinben van a törés, eléggé fáj. Normális ez? Félek a műtéttől is. Ez nagy műtét? Köszönöm a segítséget.

2022. márc. 9. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fájdalomra tudok válaszolni, normális. Nekem 2 hete a másik vége törött el, csuklótörés.Ahol gipszelték, azt mondták műteni kell, ahová mentem műtétre, ott azt mondták nem, így kimaradt.

Én 3 napig szedtem fájdalomcsillapítót, ( a papírra is rá volt írva, hogy fájdalomcsillapító javasolt)

2022. márc. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem engedném műteni. Nekem a térdem tört el, az is helyre jött magától begipszelve mankózva. Nem kértem a műtétet.
2022. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi nektek. Túl vagyok a mütéten, most kórházban vagyok. Egy kisdarab letört a könyökhöz közeli csontvégből, így rezekálni kellett.
2022. márc. 10. 17:15
 4/11 A kérdező kommentje:
Újra én vagyok. Még rajtam a gipszsin egy hétig. De nem tudom kinyujtani a kezem csak behajlitani. Kell gyógytorna, de el vagyok keseredve. A kézfejemet nem tudom kinyujtani csak picit.
2022. márc. 22. 15:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Mondtam hogy ne műtesd meg.
2022. márc. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az orvos megijesztett, hogy muszáj lesz a műtét, mert utána baj lesz, ha nem műtetem meg. Erre most alig mozog az ujjaim.
2022. márc. 22. 18:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Orvostan-hallgatója volt akkor az orvosnak talán. Átadta neki a feladatot.
2022. márc. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én sem értem hogy miért nem figyelt? Most járhatok gyógytornára, idegeskedhetek hogy vagy rendbe jön vagy nem.
2022. márc. 23. 01:19
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Hogy vagy?

Én is csak 10 nap után tudtam mozgatni az ujjamat,kinyújtani teljesen 2-3 hét után. (nem műtöttek) Gipsz levétel után mindenkinek kell gyógytorna.

2022. márc. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, kedden veszik le a gipszsint, 3.hétig volt rajtam. Tornáztatom az ujjaimat, de felfelé kiegyenesedni nem nagyon akar. Idegesít, mert így tök béna vagyok, mindent egy kézzel kell csinálni. Írták ki 14.gyógytornát.ingeráram + gyógytorna. Az orvos oda írta a paoiromra hogy nervus radius sérülés. Az pedig ideg sérülés, ez aggaszt.
2022. márc. 27. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!