Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kirúghatnak, mert gipszben...

Kirúghatnak, mert gipszben vagyok?

Figyelt kérdés

Be kell gipszelni a kezemet, ma kaptam beutalót, holnap megyek a kórházba.

Csonthártyagyulladás és inhuvelygyulladas.

Munkahelyemnek jeleztem, ma a kézsebesz vizsgalat után még a beutalót is bevittem. Láthatták, hogy nem poén, mert a magánorvos rögzítette a kezemet és fel is kötötte.

A főnököm szerint azonban ezzel simán jöhetek majd dolgozni. A kézsebész meg azt mondta, hogy nem, gipszelés után holnap a háziorvost keressem és kiír táppénzre..

Kirúghat emiatt a főnököm?

Nem akartam gipszet, de már hónapok óta szenvedek vele, mindent kipróbáltam, ezért mentem bele.



2022. márc. 29. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kirughat, de ha ezzel az indokkal rúg ki, a munkaugyi pert simán nyered. Ha más indoklással, pld.megszunik a munkakör amit betöltesz, plusz kifizetnek minden jarandosagodat, akkor nincs miért perelni.


De ha ez egy olyan cég, ahol betegség /műtet miatt kirugnak akárkit is, akkor itt nem érdemes hosszú távon tervezni.

2022. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel úgy begipszelnek, hogy nem fogsz tudni fogni sem. Összes ujj és konyekig a karod. Kötik fel, aztán kb 6 hétig így leszel. Nem fogsz így dolgozni, eleve azért gipszelik be, hogy ne használd a kezed..
2022. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

2.

Miért ne tudna dolgozni, ha pl pszichológus?

2022. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ja, mi a munkád?
2022. márc. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fizikai munkát végzek, nem irodait..
2022. ápr. 1. 09:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi lett?

Nekem tegnap gipszelték be a lábam, de úgy, hogy azt hittem adnak valami gyulladáscsökkentő krémet esetleg fásli..

Mentem volna délutánra dolgozni.

Erre a vizsgalat után meg megnézte a felvételeket is az orvos és mondta hogy ezt most be kell gipszelni.

Szó szerint a gipszelőben fekve hívtam a főnököm hogy nem tudok bemenni mert fekvőgipszbe kell tenni a lábamat.

Erre utána szólt hogy kirúg.

Természetesen van papírom, gipszelés után mentunk a háziorvoshoz.

Fekvőgipszben vagyok tehát ráállni sem szabad.

2022. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja nekem anno azt hitték szíínlelek mikor táppénzre kényszerültem Csonthártyagyulladással.. aztán mikor küldtem az ambuláns lapot hogy fekvőgipszet helyeznek fel mindkét lábamra akkor már leesett a főnöknek hogy nem kacsa..
2022. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül nem rúgott ki. Durván gipszbe tettek, használni nem tudtam.
2022. okt. 24. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!