Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A vérveszteség mit okoz,...

A vérveszteség mit okoz, fiziológiailag hogy zajlik le?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt azt, hogy valakin seb van, elvérzik. Nyilván ez a seb milyenségétől, méretétől függően fájhat, de lehet hogy nem is érzi. Jelentkezik folyamatosan a vérveszteség, ez mit okoz, egy idő után eszméletvesztést gondolom, majd egyre kevesebbet tud a szív pumpálni, ergo leáll minden funkció, de azt már addigra a szenvedő alany nem érzékeli.


Tehát hasonlítható ahhoz, mintha elaludna?


Vagy ettől sokkal keményebb és fájdalmasabb lefolyása van (vegyük hogy nem egy hatalmas nyílt seb, vagy lövésről van szó)?


2022. máj. 20. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kivérzéses sokk vagy csak simán kivérzés kereső szóval keress rá, rengeteg helyen részletesen le van írva (ez több oldal meghaladja itt a válasz box adta lehetőségeket). Pl. itt [link]


[link]


és még kb. 1 tucat releváns találat.

2022. máj. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akik eret vágnak, akkor ebbe bele se gondolnak, hogy nem (illetve de, de idő kérdése) hatásos, és lassú, nem túl szép módszer?
2022. máj. 20. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki csak éppen hogy megvágja magát, az idővel el is szorítja a vérzést, ha nem áll el amgától, különben nem tudná többször is megismételni.

Ha tudod, hogy mi a vér szerepe egy szervezetben, akkor máris következtethetsz, hogy a többi szerve nincs elegendő vérrel ellátva, tehát elvérzik, elalél. Ez már a tudatos öngyilkosság egyik módja.

2022. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Én a múltkor majdnem eszméletemet vesztettem kivérzés miatt (menstruáció. Igen,ilyen erős). Nem sok híja volt,a főnök szerint még az ajkam is fehér lett.


Hirtelen minden tagom fájni kezdett. Egyszerre a lábaim,kezeim,mindenem. Utána meg már estem elfelé. Kb ennyi volt,leültettek,friss levegőt kaptam,adtak coca colát,cukrot. Jobban lettem és a férjem értem jött. Mentünk a dokihoz.

Spirált kell majd feltetetnem és kaptam vérzéscsillapító gyógyszereket.

2022. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!