Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csukló zúzódás?

Csukló zúzódás?

Figyelt kérdés

Ma tesi órán kézilabda közben elestem, a csuklómra összpontosítva (...) az esést.

Nincsen rajta nyílt seb, nem piros, nem lila, csak annyi a tünet, hogy alig tudom mozgatni. Konkrétan maximum 10fokos szögben tudom lefelé, felfelé fordítani a csuklóm, a kézfejem. Ha pihentetem, akkor jobb, illetve ha kimegy a vér belőle.

A tünetek alapján ez törés? Nem értek hozzá de szerintem nem, mert az ízület, izom fáj.

Kell ehhez orvos? Ha nem muszáj, elkezelgetem otthon.

17 éves vagyok, sportolok, 180cm, 70kg.

Előre is köszönöm, eléggé aggódok, hogy ha meggyógyul valahogy fájni fog-e mozgatáskor.



2022. máj. 27. 16:34
 1/3 A kérdező kommentje:

Illetve lehet tudnám jobban is mozgatni, hogyha nem törődnék a fájdalommal. :D Állandóan fáj, kicsit lüktet.

A tesin nem kifejezetten fájt, most (4 óra kb) már bedurvult rendesen.

2022. máj. 27. 16:37
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon minimálisan, alig láthatoan dagadt.
2022. máj. 27. 16:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Traumatológus mondta nekem, hogy ránézésre ő is csak akkor tudja biztosra hogy törés van, ha nyílt törést lát.

Menj el traumatológiára ha megteheted. Ha nem, akkor legalább kösd fel a karodat egy háromszög alakú textillel, így tudod pihentetni.

2022. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!