Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meddig tart egy igazolt...

Meddig tart egy igazolt bokarándulásból való teljes felépülés?

Figyelt kérdés
Egy hónapja történt, röntgen kimutatta, hogy nem törés, orvos látta, szakadást nem állapított meg. Az első két hét (pihentetés, jegelés, fásli) után elmúlt a véraláfutás, harmadik hétre úgy ahogy már tudtam járni. Jelenleg a gyaloglás rendesen megy, azonban futásnál még kissé fáj a bokám (nem is erőltetem). Mikor jöhet újra rendbe teljesen?

2022. máj. 27. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónap volt a teljes gyógyulás
2022. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Köszi! Ezidő alatt erőltetted, pl futás, túrázás, valami sport?
2022. máj. 27. 18:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáltam, de az orvosom azt mondta, hogy ameddig fáj, addig ne erőltessem
2022. máj. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Türelem kérdése.
2022. máj. 27. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem sokáig fájt utána, főleg ha lépcsőn leléptem, futni nem tudtam kb 1 évig, mert akkor mindig megrándult.
2022. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm. A lépcsőnél valóban, ezt enyhén én is érzem. Megint csak azt látom, hogy türelem kell hozzá.
2022. máj. 28. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Vèralàfutàs volt? Akkor valòszìnüleg szalagszakadàs volt mert attòl vèrzik be. Olyankor 6 hèt rögzìtès kell (lehet 1 hèt gipsz 5 hèt brace) ha nincs rögzìtve akkor nem gyògyul meg, ès boka instabilitàsod alakul ki, fàjni fog a bokàd, könnyen kifordul, illetve hamar elkopik az ìzület. Menj el baleseti sebèszetre ne a haziorvoshoz. Minèl előbb, addig ne terheld!! Fontos hogy koràn kezd el kezelni amìg friss a sèrülès
2022. máj. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 köszi! Volt véraláfutás, baleseti sebészeten ortopéd orvos látta és akkor egyből elkezdődött a kezelés. Nem állapított meg szalagszakadást.
2022. máj. 29. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!