Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » LCA - Keresztszalag-pótlás...

LCA - Keresztszalag-pótlás avagy mégse? Regenerálódhat műtét nélkül is a térd egy keresztszalag-szakadás után, hogy az rendesen használható legyen?

Figyelt kérdés

Én magam nem tudom elképzelni, mert kb 1 hónap telt el a szalagszakadásom óta, és ugyanolyan instabil, ha rálépek mankó nélkül, azonnal ingadozik, szóval kizártnak tartom, hogy ezzel járjak, nemhogy sportoljak ..


Ugyanakkor olvasom, hogy sokan támadják az LCA-plasztikás műtéteket, és van egy facebook-csoport is, amelyik kifejezetten a surgery nélküli felépülést elemezgeti, gyógytornamódszereket ad rá, stb.


[link]


Aki járatos ebben, mit gondol? Tényleg lehet teljes értékű a térd keresztszalag nélkül is vagy evidencia, hogy műtéti úton kell rendbe tenni?



2022. júl. 2. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A keresztszalagot mindig műteni szokták. Egy oldalszalag esetén elképzelhető, hogy a többi átveszi a szerepét, és nincs szükség műtétre, de keresztszalagnál nem.
2022. júl. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
oké kösz. akkor nem értem, ezek mit beszélnekm hogy állítólag a modernebb tendencia az hogy már nem műtik, és itt a csoportban sokan éállítják is, hogy nekik hű de rendbe jött. ... de magamból kiindulva én se tudom elképzelni.
2022. júl. 2. 09:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent elhinni amit a facén írnak.🙂
2022. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

igen, csak azért megtévesztő, mert tudományos (vagy annak tűnő) írásokat is linkelnek erről, és sokan meg beszámolnak arról, hogy ők bezzeg milyen klasszul felépültek.

na mindegy, nálam műtét lesz ...

2022. júl. 2. 10:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Addig szerezz be egy ilyesmi térdrögzítőt. Van a közepében egy szilikon gyűrű, ami a helyén tartja a térdkalácsot.

Nekem sokat segített, gyógyászati segédeszköz boltban tudsz venni, és fel is kell próbálni.

[link]

2022. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi. a doki írt fel mnekem ilyen majdnem egész lábas sínes rögzítőt, hát anélkül meg se tudnék mozdulni még mankóval se.

de hogy mennyi idő lesz mindez, attól nagyon tartok ,,,

2022. júl. 2. 22:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Kitartást.
2022. júl. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi!
2022. júl. 3. 08:34
 9/11 A kérdező kommentje:

és előtte mennyi gyógytornát szoktak javasolni? vagy van olyan is, amikor semmit se várnak, hanem azonnal műtenek?

ha igen, akkor ez mitől függ? csak fura nekem h már második hónapja gyógytorna van és nem értem, miért.

2022. júl. 4. 21:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy állsz a gyógyulással? Sajnos hasonló helyzetben vagyok, mint te.
2023. júl. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!