Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy lehet újraépíteni az...

Hogy lehet újraépíteni az életet, ha olyan maradandó sérülés ér, hogy rokkant lesz az ember?

Figyelt kérdés

Fizikailag és mentálisan is, hogy lehet pozitívnak maradni, elfogadni a romlást és hogy már nem tudod megtenni, amit régen?

Ha bringásokat, gorkorisokat látok, bármilyen sport vagy fizikai elfoglaltság felzaklat, nem tudom elfogadni a saját korlátaimat. Amik ráadásul nagyon szukek, 80 évesek jobban bírják a strapát, nekem bottal, faslival járás jutott, fájdalomcsillapító szedéssel. Igen, lehetne rosszabb, bár a toloszek is sajnos korábban lehet opció, mint vártam. Hogy dolgozza ezt fel valaki, aki sportoló volt és a szabadidejét is aktívan, túra csoportokban, éjszakai bringázással töltötte, akinek a fitness terem nem a sanyargatas,hanem egy játszótér volt. Minden negatív energiát, eseményt mozgással vezettem le, mióta eszemet tudom. mikor meghalt a nagymamám, semmi sem adott vigaszt, csak a céltalan séta, virradatig kodorogtam vagy 20 km-ert, esett az eső, de valahogy feldolgoztam, megtisztultam. Eddig is ez volt a megkuzdesi strategiam. Most egy tescós nagybevasarlas 5 napra ágyhoz vág...Munkából is fizikai munkát végeztem, szerettem használni az erőmet, irodában ülés-otthon-tv volt a rémálmom. Direkt olyan szakmát tanultam, ami érdekel és ahol kielhettem volna az aktivitásomat, de sajnos ezzel a betegséggel nem tudok kimenni terepre, elhelyezkedni.(agrár) Persze szeretek olvasni nagyon is, érdekel a rajzolás, dilettans módon firkalgatok, nem arról van szó hogy unatkozom. Az sem biztos, mennyit romlik, mennyit lehet javítani rajta, a régi sosem lehet. A sporttól eltekintve a napi mozgasigenyem sincs kielégítve, kezdenek a mozgashianybol kialakulni szövődmények. Aludni, emészteni is nehezen tudok azóta.

Mit tegyek, hogy a lehetőségekhez képest élhető, életet alakítsak ki,hogy fogadjam és legyek boldog és produktív? Nem szeretnék egy megkeseredett ember lenni, akinek teher és fáj az élet (szószerint) és aki teher a szeretteinek is.



2022. júl. 14. 02:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A múlton már nem érdemes rágódni,sajnos megtörtént.A jövőre tekints,hogy a maximumot kitudd belőle hozni.Nehéz dolog ez sajnos és sokszor mentálisan készíti ki az embert, leginkább.Saját magamból " kiindulva " az első lépés legyen az,hogy eljársz pszichológushoz.Nekem 3 évembe telt,mire segítséget kértem,mert kikészültem lelkileg.Te ne várj ilyen sokat,kezd el,vágj bele.Feküdtem pár hónapot mozgásszervi rehabon,neurológián,szóval tudom,mennyire nehéz ez az "új" élet.Sok mindent elvesz ez az egész,de nem szabad feladni.Szerintem érdemes lenne úsznod,hátha az is segítene.

A rehabon volt egy srác,eltört a gerince, tolószékbe került és jár,pedig nem sok esélyt adtak neki.Nem adta fel,kínlódik ő is,de van benne akarat és hegeszt,barkácsol,csinálja a házát stb.Nekem újra megkellett tanulnom enni,inni,borotválkozni és nem adom fel,mert valamennyire sikerült összeszednem magam lelkileg(sokszor megtörök,de fel kell állni).Dolgozom már,járok 3 havonta kezelésre és teljes életet tudok élni.Kitartást kívánok!

2022. júl. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes Bessenyey Zoltánról példát venni.Nézd meg pár videóját.
2022. júl. 14. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: speciális edzőterembe most is tudsz menni, a gépek a mozgássérülés figyelembevételével vannak kialakítva.

Kérd támogatószolgálat szegítségét az eljutásban.

Keress hasonló fogyatékossággal élők csoportjait és figyelj a pozitív emberekre, a negatívakat pedig kerüld el.

2022. júl. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak voltak, kedvesek vagytok! Ma is voltam a kezelésen, nem adom fel!
2022. júl. 15. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!