Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nyaki gerinc vizsgálata...

Nyaki gerinc vizsgálata pontosan hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Kedden elsősegély vizsgám lesz, és ez egyáltalán nem világos. Sem a tananyagban nem találok róla semmit, sem interneten. A szituáció a következő:

Közúti baleset, oszlopnak ütközött, a sofőr eszméletlenül a kormányra van borulva, halántékán enyhén vérzik.

A feladat megoldása azt írja, nyaki gerinc vizsgálatot kell végezni, majd átjárható légút-biztosítás és légzésvizsgálat. Innentől már tudom hogy mi a teendő akkor is ha van légzés, akkor is ha nincs, de semmit nem találok arról, hogy egy kocsiban ülő emberen hogy kell nyaki gerinc vizsgálatot végezni, illetve egy kocsiban ülő emberen hogy végzek légzésvizsgálatot.

Segítsetek légyszi!



2022. júl. 17. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt végezze el az orvos,Akinek ebben nincs gyakorlata ,az többet árthat.
2022. júl. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy egyáltalán, abszolút nem szabad ilyen esetben mozdítani a sérültet. Olvastam is ilyenről.
2022. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Biztos van a neten anyag. Kézzel megtapogatod finoman, de nem mozgatod, gondolom..
2022. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem igazán értem ennek mi köze az elsősegély vizsgához, mert ez egyáltalán nem egy laikus feladata, hanem orvosi, talán ezért sincs benne a tananyagban. Egyébként semmit sem csinálhatsz vele, egyáltalán nem a te feladatod.
2022. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Púp, bőrelváltozás, fejsérülés és a baleset mechanizmusa jelezheti, tüneteket kell figyelni, végtagok, zsibbadás stb..
2022. júl. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Munkavedelem ***** válasza:

Tilos vizsgálni, fogdosni, mozgatni!

Feltételezed ebben az esetben, és nem mozgatod.

Kivéve égő autónál, vagy nem légző sérültnél. Ebben a két esetben veszed csak ki.

Utóbbinál azért, hogy újraélesztést kezdj, értelemszerűen.

2022. júl. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!