Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térd röntgenen jártam! Az...

Térd röntgenen jártam! Az ortopédiára vissza csak októberre van idôpontom, ezért nem tudom megkérdezni a beutaló orvost, hogy mit is jelentenek ezek pontosan. Ugye nem túl komoly? Érdekelne (Tôlem) okosabb véleménye!

Figyelt kérdés

Öh. térd felv.:

A térdizületi rések medialisan szűkebbek, az izfelszinek épek.

Jobb oldalon a femur diaphysis distalis harmadában a medialis corticalis mellett 30 mm hosszan 12

mm széles scleroticus terület látszik.

Oldalirányú felvétel készítése javasolt.



2022. aug. 20. 19:30
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Ebben az a durva, hogy panasszal mész és csak egyirányú felvételt kérnek. Egyelőre kicsit talán x lábad van, belső oldalon a térdeknél van egy kis porckopás,vagy valami, mert ott szűkebb a rés, vagy talán fejlődési variáció, ha fiatal vagy.
2022. aug. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
38 leszek, ami nem túl nagy kor még, de világ életemben nehéz fizikai és talpalós munkáim voltak és vannak is. Van egy kis súlyfelesleg is rajtam, amitől nem tudok pár éve megválni. Olyan munkát végzek, hogy sokszor a talpam egy helyben, és nagy fokú fordulásokat kell tennem oda vissza és olykor roppannak a térdeim. Van hogy hetekig semmi baja, aztán van, hogy lábra sem tudok állni egyik pillanatról a másikra, mintha egy kés pengéje szúrna belülről, illetve nem tudom kinyújtani a lábam egyenesbe és oltári fájdalom. Baker cisztám is volt, de az idő közben rendbejött/felszívódott.
2022. szept. 8. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!