Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Amputáció utáni első napok,...

Amputáció utáni első napok, hogy telnek? Lelkileg, hogy lehet viselni?

Figyelt kérdés
Jobb oldal térd alatt lesz. 39f

2022. aug. 23. 15:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Az okot gondold át és ha orvosi oka volt, akkor ez vígasztaljon hogy rosszabb lett volna.


Ha baleset..... akkor esetleg az, hogy akár meg is halhattál volna.

2022. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Ez emberfüggő. Van aki amúgy is belesüpped az önsajnálatba pedig ennél történhetnének sokkal rosszabb dolgok is pl ismerős deréktól lefelé megbénult, de ő pl nem kesereg hanem optimista, pedig az orvosok nem adnak sok esélyt annak, hogy valaha is lábra állhat.
2022. aug. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#1 Ja ezzel én is "vigasztalom" magam.
2022. aug. 24. 16:04
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt próbálj meg (óvatosan) beletörődni a megváltoztathatatlanba, ez elsődleges szerintem és utána hagyd "felcsillanni a reményt" egy olyan irányba ahol tudsz valamit tenni, újat mutatni, evvel a korlátozott fizikai állapotoddal együttélve - elfogadva valami produktív, izgalmas sportot vagy bármiféle teljesítményt létrehozni ami..... talán innentől már nem is kell magyarázni.

Ha ide (gyakori) írtál, az már azt mutatja hogy erős vagy és optimista, fogsz találni "utat".

2022. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi, jó, hogy ezt írtad. Te is voltál már nehéz helyzetben?
2022. aug. 25. 15:06
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

5# Voltam, vagyok 🙂 de nem fizikai (testi) nem is lelki, csak nem találom a helyemet bizonyos körülmények miatt.

Tudom mi a túlélős stratégia és milyen kreatívnak, konstruktívnak, optimistán lenni, megoldani dolgokat.


És persze így kívülről jobban látom a helyzetedet. (és nagyon sajnálom de gondolom evvel már tele a padlás nálad.....)

2022. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi én is próbálom “kívülről” látni, bár a legnagyobb parámat ide nem akartam leírni.
2022. aug. 26. 11:02
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan írd le hiszen anonim és neked is jót tesz ha kiírod magadból.


Mikor történt, hány napja? (ha nem gond hogy erről kérdezlek)

2022. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hétfőn lesz. Jót tenne, de nem szeretnék hülye kommenteket.
2022. aug. 26. 11:47
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg priv!

Szóval még csak lesz.


Kitartást kívánok, foglald el magadat hogy ne kattogjon az agyad!


Szorítok neked!

2022. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!