Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meniscus-térdizületi sérülésné...

Meniscus-térdizületi sérülésnél meddig 'normális' a nagyon erős fájdalom?

Figyelt kérdés

5 napja történt, egy kisebb ütés.A fájdalom hamar elmúlt. Masnap edzettem, mivel nem fájt, viszont éjjel már a falat kapartam.

A doki szerint ez 4 hétig is eltarthat, ami szerintem azért nagyon fura..nem tudok ráállni, ágyban kb. 2 pózban nem fáj, csak mankóval tudok közlekedni,se kinyújtani, se hajlitani nem tudom.

Jegeljem, kenjem, és terdmerevítő..majd 4 hét múlva gyógytorna..

De ezt az erős fájdalmat én nem birom ki sokáig úgy érzem...

Csak röntgent csinált, és alig tudtam belőle vmit kihúzni..azt mondta lehet porclevalas, vagy sérült

a szalag is...de azzal nem kene valamit kezdeni?


A

diagnozist se értem:

Dist. gen. l.d.


köszi, ha van vmi gondolatod, vagy tapasztalat..be vagyok rezelve..:(



2022. aug. 28. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:

distorsio genu lateris dextri : jobb oldalon térd rándulása

Nem szabadott volna ráedzeni, amíg nem regenerálódott teljesen. Nem egyértelmű, hogy csak megnyúltak vagy el is szakadtak a szalagok, így a térdrögzítőt mondanám én is.

2022. aug. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen. Hát ha lett volna vmi jele, hogy súlyos az ütés, akkor nem edzettem volna.

De gyakorlatilag el is felejtettem, annyira nem volt semmi tünet. Akkor fájt olyan zsibogósan, de kb. negyed óra múlva semmi.. ment az élet tovább...

2022. aug. 28. 08:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát akkor most már vigyázz rá és akkor is óvatosan terheld, amikor már gyógyultnak tűnik. Az orvossal és a gyógytornásszal beszéld majd meg, hogy mit szabad és mit nem, hogy stabil legyen a térded és ne sérülj többet. Jobbulást!
2022. aug. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!