Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gerincsérv vagy kezdetleges?

Gerincsérv vagy kezdetleges?

Figyelt kérdés

Kb féléve éreztem a jobb csípőmben egy éles fájdalmat, ami egyre gyakoribb és mostmár konstans lett, ami majd átvándorolt jobbról a bal oldalamba. Ez nagyjából fenékben érzhető szúrófájdalom sportra futás,edzés, labdajáték erősödik, másnapra vagy javul vagy nem.

Elmentem megvizsgáltatni

"Vizsgálatok eredményei, vélemény:

A L.II.-S.III. szegmentumokat vizsgáltuk natívan.

Protokoll:64G.7.01.L.gerinc

CT készülék: LightSpeed VCT.

A páciens a vizsgált régióra vonatkozóan megközelítőleg 5.22 mSv effektív dózist kapott.

A lumbalis lordosis megtartott. Scoliosis nem diff.

A corpusok magassága és a peremszélek megtartottak.

L.V. corpus alsó zárólemeze kimélyült, a többi zárólemez rendben. A pediculusok és a kisízületek

megtartottak.

Canalis spinalis stenosis vagy olisthesis nem látszik. Spondylolysis nem diff.

L.II discus szabályos.

L.III.discus dorsalisan széles alapon, max. 3 mm-rel boltosul elő,de gyöki érintettséget nem okoz.

L.IV. discus drosalisan szintén max. 3 mm-rel boltosul elő, az eredő L5 gyököket megközelíti,de nem

komprimálja. A kilépő L4 gyökök szabadok.

L.V. discus szabályos.

Valamennyi foramen és recessus szabad.

Vélemény:

Protrusio disci L.III-IV. min. grad. Gyöki érintettség nem látható."

Ez lett az eredmény, elmentem 2 hónap gyógytonra javult úgy engedett el csináljam reggel este a "visszapaszirozó" gyakorlatot (kobra), illetve heti 1x amit még mutaott és tünetmentes leszek. Nem így lett esetleg ezzel kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata vagy hogy mit kezdhetek ezzel? Szeretném ha teljesen eltünne egy 25 éves fiatal férfi.



2022. aug. 30. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Egyértelműen ez még nem gerincsérv, de nagyon sok porckorongod degenerált, laposabb, de nem nyomja az ideget ezeknek a kiboltosulásai, így ez még nem nevezhető sérvnek, de nagyon oda kell figyelned, hogy ne súlyosbodjon és ne alakuljon ki ténylegesen. Canalis spinalis stenosis vagyis gerinccsatorna szűkűleted sincs.


A leírt fájdalmad sem tipikus sérv tünet, mivel a csípődet fájlalod. Sérvnél nem is fájna a hátad, derekad, csípőd, hanem a lábadba futna végig fájdalom, zsibbadás, rosszabb esetben mozgásban gyengülne (bicegnél, nem tudnád balettos spiccbe tenni a lábad stb)


Tornát mindenképp ajánlott folytatni, emelés kerülése, esetleg úszás is jót tehet a gerincnek. Masszázs meg hasonló dolgok is esetleg szoba jöhetnek, de bármiről is van szó, csak megfelelő szakemberrel végeztesd, ne egy egy hetes tanfolyamon végzettel, mert ez nem játék. Nagyon oda kell figyelned magadra, mert nem sok kell, hogy végül elérje az egyik kiboltosulás az ideget és meg ne nyomja.


Ha kell fájdalomcsillapítót, izomlazítót bevehetsz, Cataflam, Ketodex is jó, esetleg ha elkeud piszkosul fájni, akkor háziorvossal felirathatsz Antidoloricát. Ez olyan, mint egy lórugás de egy ismerősöm, akinek ténylegesen sérve volt és 4 Cataflammal kezdte a napot, csak ez segített, de végül műtét mellett döntött, mert nem bírta a fájdalmat.


Jobbulást és vigyázz magadra!

2022. aug. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ. Mondjuk ez így elèg aggasztó tehát az életem élhetem félgázon? Az orvos azt mondta, hogyha minden embernek csinálnának egy ct-t vagy MR-t akkor valószinuleg 10/8 embernek ilyen lenne az életmód miatt..

Gyógytornára diplomás emberhez 2 hónapig heti rendszerséggel jártam. Gondolkozok hogy visszamegyek 2 v 4 hetente.

2022. aug. 31. 08:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Igaz amit az orvos mondott, ez egy kezdetleges kitüremkedés, gyógytornával napi szinten végezve fájdalommentes lehetsz. A kobra egy megosztó gyakorlat, nekem volt aki azt mondta csak azt ne. Ha 2 hónap alatt semmit nem értél el menj másik gyógytornászhoz.
2022. aug. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Félgázon? Aki meg meghalt leukémiában 9 éves korában, az már alapjáraton sem.


Diplomás? Ezeknél a hozzányúlós tevékenységeknél nem a diploma számít. Aki jó, az jó, aki nem, az nem.

2022. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért tulzás, hogy semmit jobb lett, de nem tökéletes.. lassan edzések és jó lenne, ha teljesen rendbe jonne.
2022. aug. 31. 16:41
 6/7 függesztőrács válasza:
Javítani tudsz rajta, megszüntetni nem, de 30 után ez egyébként is mindenkinél elinduló folyamat. Szerintem örülj, hogy időben diagnosztizáltak és még nem kialakult sérv! Csomó oka lehet hogy kialakult, pl. ülő munka, nagy súlyzós edzés, folyadékfogyasztás, genetika...stb. Fontos az életmód váltás, gerincgyilkos mozgás elhagyása, és 100 évig is élhetsz vele aktívan! Pl. gyógytorna, úszás, core torna, rácsos függesztő, gerinc jógával tünet mentesen karban lehet tartani+"okosan" dolgozni és sportolni.
2022. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, de ez még ugye nem is sérv, nem is érint ideget. Tehát akkor mitől fáj a farcsont alatt szinte mintha belenne csípődve ott az ideg. Én már Piriformis szindrómába is gondolkodtam.
2022. szept. 16. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!