Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez miért van? Mit tehetek ez...

Ez miért van? Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Májusban begyulladt és benőtt a nagy lábkörmöm. Voltam sebész él és írt fel rá egy valami fertőtlenítő kapszulát, hogy azt tegyem bele forró vízbe, és aztán tegyek egy sebtapaszra betadint majd kötöttem le minden este és ne horgyak zoknit se cipőt.

Aztán ez kezdett begyógyulni. Azt is mondta hogyha már nem gennyedzik akkor nem kell tovább ezt csinálni, de cipőt attól még ne vegyek fel. Aztán május végén már kezdett begyógyulni, de ráléptek a lábamra.

Erre elkezdett vérezni.

Aztán csak lefertőtlenítettem azzal az ásztatós módszerrel amit mondott az orvos.

Egy kis idő múlva megint ráléptek, de hála az égnek nem olyan erősen s ezért nem lett rosszabb.

Aztán fürödtünk a nyáron a Balatnoba erre újra begyulladt nem tudom mitől.

Az el is múlt kb 2 héten belül.

Ezután egy hónapig semmi nem volt, úgy tűnt meg gyógyult.

Most ugye hideg is volt ezért nem lehettem mezítláb fel kellett vennem a cipőt.

Ez volt a második na erre ma megint kezdem látni, hogy beakar pirosodni.

Hozzátenném hogy soha nem fájt egyszer sem,csak akkor amikor ráléptek értelem szerűen.

Szóval ha valakinek volt márr ilyen vagy hasonló akkor kérem szépen válaszoljon.



2022. szept. 2. 18:06
A kérdező szavazást indított:
Köröm
Benövés
Gyulladt
5 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:

Jajj!

Véletlen szavazás indítottam!

Ne foglalkozzon senki se vele!

Véletlen!

2022. szept. 2. 18:07
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A köröm végét egyenesre kell vágni és rendszeresen kell körömkefével tisztítani, mert a köröm mellett és alatt az elhalt bőr és a kosz megáll, ebben pedig baktériumok telepednek meg. Amikor rálépnek a lábadra, kisebb-nagyobb sérülés keletkezik, amin a baktériumok bejutnak és bajt csinálnak.
2022. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, a körmöm egyébként már egyenesen vágom, de a köröm keféset nem!

Köszönöm a választ!

2022. szept. 2. 18:16
 4/9 A kérdező kommentje:

De arra valami válasz, hogy a így nem volt rajtam ccipő se zokni akkor ez addig miért nem volt?

Mert most nem tudom, hogy holnap merjek e zoknit felvenni

2022. szept. 2. 18:21
 5/9 anonim válasza:
100%

A cipő meg a zokni ahogy valamelyest szorít (neked még kényelmes, de a benövéshez elég lehet, ahogy a bőrt nyomja a körmödhöz).

Kiváltó oknak elég egy rosszul vágott köröm, vagy valami mikro sérülés is, (például ahogy a cipőben a köröm valamelyest ingerli a bőrt) amin bejut a baci és begyullad.

A Balatonon is ezért gyulladt be, valószínűleg volt még ott valamilyen mikro sérülés, a Balaton meg egy természetes víz igen gazdag élővilággal és tele bacival (de azért nem halálos, egy egészséges szervezetnek semmi baja tőle), ami a már korábban begyulladt, sérült helyen okozhatott kisebb gondot.

Illetve érdemes lehet szerintem elmenned egy pedikűröshöz, ha ez a gond adódott, ő ott kellően rendbe tudja tenni és kitisztítani, utána neked már csak "karban kell tartani"

2022. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. szept. 2. 18:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem sima pedikűröshöz menj, hanem gyógypedikűröshöz. Ők ismerik az ilyen gondok kezelését.

Nekem a családomban is van, akinek a benőtt köröm okoz gondot.

2022. szept. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm ugyanezzel szenvedett 5 hónapon át! Végül egy egészségügyis ismerőse a gyógypedikűröst ajánlotta neki, és azóta, ennek fél éve már, azóta semmi baja!
2022. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2022. szept. 2. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!