Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csonthártyagyulladásnál miért...

Csonthártyagyulladásnál miért kell ekkora gipszet feltenni?

Figyelt kérdés

Csonthártyagyulladás van a bal kezemben. Tegnap beutalóval kórházban begipszeltek. 4 ujjamat teljesen és az egész kezemet könyékig.

Teljesen használhatatlan a kezem és fel is kötötték, azt mondták így kell hordani a gipszet.

1 hét után kell visszamennem ès átgipszelnek.

Ez mit jelent, kisebb gipszet kapok? Ujjakat végig gipszben tartják?

Meddig lesz gipszben, mikor veszik le?

Kezdek elbizonytalanodni jó döntés volt e így begipszeltetni.



2022. okt. 25. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly év végén volt csonthártyagyulladás a kezemben. Első körben kaptam fáslit meg injekciót. Aztán gipszelni kellett, mert ez a legjobban teljes nyugalomban gyógyul, ami meg a gipsz.

Most gipszsín van rajtad, ugye? Ezt fogják cserélni egy hét után körkörös gipszre, amikor már nem fáslival tekerik körbe a gipszet, hanem teljesen körbeér a gipsz.

4 ujjat végig gipszelni fogják sajnos.

Nekem 6,5 hétig volt begipszelve.

Anno én is nehezen szoktam meg a nagy gipszet, de muszáj volt. Felkötve volt nekem is a kezem végig, kivéve éjszaka. De nekem kényelmesebb is volt felkötni mint lógatni.

2022. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Létezik könnyitett is,de az drága a TB nek.
2022. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

6,5 hétig? Ne

Könnyített? Az melyik, ami színes?

Nekem most ilyen a kezem, ez akkor sín és utána már teljes gipsz lesz?

Nem kérhetek kisebbet valahogy? Ekkora gipszre nem számítottam :(


[link]

2022. okt. 25. 14:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez gipszsín igen. Jól bekötözték neked is, így nézett ki az én kezem is csak nekem még ilyen háló volt rajta. A végleges gipsz sem lesz kisebb sajnos, ugyanígy fog kinézni csak nem fáslival tekerve, csak körben gipsz.

Engem anno szerintem hulyenek néztek a gipszelőben, mert elkezdte rám rakni és én meg mondtam az orvosnak, aki gipszelt, hogy nem eltört, nekem csak csonthártyagyulladás van a kezemben és arra kell csak gipsz :D

Aztán mondta, hogy igen, persze tudja miért gipszeli, de erre ilyen rögzítés kell :D Kicsit mosolygott rajtam.

2022. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez ilyen, nincs kisebb gipsz, végig ekkoraban leszel.

Nekem 6 hétig volt gipszben.

Műanyagot kérj. Fizetni kell de jobb.

2022. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azóta hogy vagy? Én ma voltam egy pesti magánklinikan, ott derült ki hogy csonthártyagyulladás.

Kaptam egy tapaszt és fáslit. Elküldtek a doki kórházi rendelésére, mert a klinikán nincs gipszelésre lehetőség. Holnap reggel kell jelentkeznem.

Gondolkodom hogy beleegyezzek e.

Néztem a képet a kezedről, nem tűnik túl kényelmesnek így begipszelve az összes ujjat. Mennyire rossz?

2022. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta már két hete zárt gipszben vagyok.

Elsőre nekem is ijesztő volt a gipsz. De muszáj.

Gipsz alá puha anyag kerül, nekem mindkétszer kérdezte gipszelés után az orvos hogy kényelmes e.

Elsőre kibuktam nagyon a 4 ujjas gipszen de aztán megszokod és most meg már nem fáj a kezem. Nekem már nagyon durván fájt így megváltás a gipsz.

Használni nem igazán tudod majd de fel is kell kötni és úgy pihentetni.

Nekem még 3 hét van gipszben.

2022. nov. 21. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!