Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Melyik tanácsot kövessük...

Melyik tanácsot kövessük ilyen csigolyatörés esetén?

Figyelt kérdés
Férjemnek egy esés következtében kompressziósan törött az egyik csigolyája. Ideg nem sérült, darabka nem tört le belöle,az oldala se repedt,csak a teteje. 3hétig feküdt 12 hétig fűzőt hord, nem emel nem hajol. Az első 2hetes röntgen után azt látták h csontosodik vissza, ráírták a lapjára hogy irodai munkát végezhet. Gyógytornára is elkezdett járni, ott meg most azt mondták neki hogy 10percet ülhet csak. De addigra már autóban is ült meg mindenhol pár óra hosszát. Fájdalmai nincsenek. Tűzoltó egyebként. Az egyik orvos azt mondta később nem lesz ezzel gondja,most a háziorvos meg azt hogy nem biztos hogy lehet még tűzoltó. Most akkor mivan? Kinek mit mondtak akinek volt ilyen sérülése?

2023. jan. 9. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:

A gyógytornászra hallgassatok, neki ez a szakmája, ezt tanulta az egyetemen, nem a levegőbe beszél.


Ilyen töréssel vagy lehet tűzoltó, vagy nem.

Majd elválik, hogy mennyire bírja terhelni, mert a tűzoltók nem 5-6 kilót cipelnek a hátukon egy-egy gyakorlat vagy éles helyzet során, hanem inkább 40-50 kilókat.


Ha nem lesznek fájdalmai, akkor igen, ha visszamarad valami tünet (akár egy tompa fájdalom időnként), akkor nem, maximum az irodában dolgozhat.

2023. jan. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Csigolyatörés és csigolyatörés között óriási a különbség. Én biciklivel estem el, a kereskedelemben dolgoztam, az orvos azt mondta, hogy hosszú távon nem lesz jó, pedig bőven nem 50-60 kg-t cipeltem. De voltak kollégáim, kolléganőim, akiknek idősebb korban már itt fájt, ott fáj, passz, hogy a kereskedelem miatt-e vagy sem. Szóval, sajnos fel is adtam a kereskedelmet. 1 hétig feküldtem, 6,5 hónap fűző, jól vagyok, továbbra is bringával közlekedek.

Én azt gondolom, hogy a tűzoltóságnál van üzemorvosi vizsgálat, ott fogja az orvos eldönteni a papírok alapján, hogy dolgozhat-e tovább tűzoltóként vagy sem.

2023. jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ti milyen fűzőt, rögzítőt kaptatok?

Nekem teljesen be kellett gipszelni a tarkómtól a fenekemig és így kell most lennem majd 2 hónapig.

Utána lesz majd rehabilitáció és akkor kapok egy műanyag rögzítőt a testemre amit még majd fél évig viselni kell..

Csak engem gipszeltek így be?

Kórházban ki meddig volt?

Engem 3 hét után fognak csak hazaengedni :(

2023. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Síbaleset miatt voltam hasonló gipszben mint te. Szerintem ez nagyon sérülésfuggo.

Engem műteni is kellett. Fejemen is gipsz volt gyakorlatilag egész a homloktól le csípő alá. Felülni és egyáltalán mozogni sem tudtam.

Kórházban majdnem egy hónapig kellett lennem.

Hazamenetel előtt 4 nappal átgipszeltek bódításban, az borzasztó volt, utána nagyon fájt.

A második gipszben 6 hetet voltam (3.hét után cserélték, aznapra be kellett feküdni a kórházba, már nem altattak, de csak másnap mehettem haza).

6 het utan kontroll, röntgen stb. Ott voltam 1-2 órát gipsz nélkül amíg vizsgáltak.

Aztán még 4 hétre kaptam gipszet, de itt már a gipszelés napján pár óra utan mehettem haza.

Összesen 14 hetet voltam gipszben rögzítve.

Rehabilitáció utána kezdődött, ami nekem bentfekvős volt.

Első két hétben végig bent voltam.

Utána hétvégére mindig hazaengedtek.

A gipszlevétel napján kellett befeküdni, leszedték a gipszet és utána szintén gipszeléssel méretet vettek rólam és készítettek egy műanyag rögzítőt. Ez a rögzítő nekem nyaktól volt csipoig.

Ezt elég sokáig hordtam, 9 hónapig majdnem. De a rögzítő már jobb, megtanulsz ülni vele, mozogni is tudsz már majd.

Illetve gyógytorna alatt leveszik rólad.

Ha kérdésed van irj nyugodtan.

2023. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jézusom :/

Nem tudom hogy bírom ki. Egész nap fekszem, itt felültetni sem fognak, a gipsztől nem is lehetne olyan hosszú.

Lábaidat neked is polcolták egész nap?

2 hónap gipszet mondtak nekem, az orvos azt mondta ez a minimum idő és meglátjuk.

Nekem péntekre van gipszcsere kiírva, amitől félek is.

A gipszeléskor altattak.

Elvileg ugyanilyen gipszet kapok csak át kell kötni hogy tartson rendesen.

Mikor ébren voltál a gipszeléskor az mennyire rossz?

Egyáltalán hogy cserélik ha fel sem állhatok?

Ágyban nem tudnak, mivel körben vagyok begipszelve, körbe ér a testemen.

A nyakad akkor neked is gipszelve volt ugye? Nekem áll alatt indul, illetve hátul a fejemen is van, érzem ahogy fekszem rajta.

A rögzítő ennél ugye jobb lesz?

Otthon gipszben végig csak feküdni tudok szintén?

És hogy tudok hazamenni? Nem tudok és nem is szabad ülnöm.

Teljesen kétségbe vagyok esve.

Senki nincs aki itt hasonló miatt van, mindenki pár nap után mehet haza :(

2023. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2. vok

3, 5# gipszben hogy tudsz ennyit írni?

Jobbulást kívánok!

Ezek szerint gipszágyban voltatok, vagytok kedves 3, 5#.


3#

Én kettőt hordtam, először korzett fűzőt, ez merev, vastag műanyag. Utána gumisat,

gerincfűző a neve.


Gyógyuljatok meg mihamarabb!

2023. júl. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kezeim nincsenek gipszben.

Fej, nyak lefelé mellény szeruen egészen a fenekem alá kicsivel.

A műanyag rögzítés neked mettől meddig ért?

Közben már nekem biztos a datum, szeptember végéig begipszelve leszek..

Utána még körülbelül fél év műanyag rögzítés kell majd.

A héten lesz átgipszelés, attól azért tartok.

2023. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6. vok

akkor nem gipszágyban vagy, az jobb, mihez képest.

Nekem mellem alatt derékig volt a korzett. 5-6 napot a kórházban feküdtem. Felkelni csak wc-re, de inkább alig ettem, ittam, mert hát egy csigolyám eltört. A szobatársam mondta, hogy ezentúl ne derékszögből kelljek-feküdjek, hanem ülök, ledőlök jobbra vagy balra és úgy a hátamra. Szóval ne ülésből feküdjek a hátamra. Neked ez még odébb van, de másnak jó lehet, ha esetleg nem tudja.


Az átgipszeléstől ne félj, szükség van rá! Az altatásból meg úgy is felkelsz. Így is, úgy is kell, muszáj. Nekem a korzetthez kellett gipsszel a minta, mintát vettek. Állnom kellett, rámtapasztották a mintát, derékig pucér voltam, aztán eldőltem, mint a liszteszsák. Mivel napokig vízszintesen voltam, hirtelen a függőleges állapotot nem bírtam . Ágyra le, magamhoz tértem, aztán folytattuk.


Amikor elkészítették a korzettet, utána haza és pár hónap után a gumisat hordtam. Bitang meleg volt 6 éve nyáron, nem úgy, mint most. Nekem 6 hónap volt a táppénz, nagyon sajnáltam magam az elején. Utána rájöttem, hogy én még könnyen megúsztam. Most is, hogy olvaslak Benneteket, biztos vagyok benne.


Még azt szeretném kérdezni, tudtok aludni?

Nekem jó 10 hónap kellett, hogy újra aludjak este. Amíg táppénzen voltam, és még kicsivel utána, szinte semmit nem aludtam, de semmit. Ha az esti szendergést összeadom, 1-2óra. Nem voltam álmos. Hiába néztem estig a tv-t, igen, nem tesz jót az alvásnak. De a zenétől, meditációs zenét is végig tudtam hallgatni. Nappal meg eldőltem. Ha figyeltem arra, hogy ne aludjak nappal, akkor sem tudtam aludni. Szörnyű volt. Aztán vhol olvastam, hogy a nem alvás a cst mellékhatása, akkor elfogadtam és már nem voltam dühös, hanem nem aludtam és kész. Táppénz után meg álmos voltam nappal melóban és délután aludtam.

Aztán kb. 10 hónap után volt a városunkban Agykontroll tanfolyam, már korábban is terveztem, befizettem, háát, eszembe se volt a nem alvást programozni a 2x3 nap alatt. Erre az első estén, szombat este elaludtam, végig aludtam az éjszakát. És utána is. Azóta is.


El fog jönni a szeptember vége, kitartást kívánok.


Nekem még az is rossz volt, hogy kiesett egy évszak, a nyár. Nem a nyaralás, neg strand, nem ez zavart. Hanem, hogy egy évszak. Az éven volt tél, fél tavasz, ősz, szóval hiányérzetem volt.

2023. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nehezen bírom ezt. Fel nem kelhetek. Átgipszeltek bódításban.

Homloktól gipszelve vagyok teljes nyakam felsőtestem le csípőig, fenekem alatt is még gipsz plusz most hozzá kellett gipszeljék a lábaimat térdig.

Aludni altatóval tudok.

Egy hét múlva szállítanak át másik kórházba, ott úgy néz ki két másik beteggel leszek akik szinten hasonlóan gipszben vannak. Illetve ott műtik a csípőmet is meg ami miatt a nagyobb gipsz kellett most. A másik kórház orvosa most még 3-4 hónap gipszet javasol műtét után.

2023. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Párom autóbaleset után volt így gipszben 6 hónapig.

2 hónap ágyban és utána ő felállhatott. Igaz mindenhez segítség kellett egyedül felkelni sem tudott fejtol csipoig gipszben kellett lennie..

Utána még műanyag korzett kellett fél évig.

2023. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!