Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez okozhat nagyobb égési...

Ez okozhat nagyobb égési sérülést?

Figyelt kérdés

Nemrég rá voltam dőlve a radiátorra. A hátam érintkezett vele, de ez is egy atlétán és egy vékony kötött felsőn át. Nagyon forró volt, éreztem hogy éget, szóval kb 5 perc után inkább felálltam. Fel orara ra, most is égető érzés azon a helyen ahol érintkezett a hátam futotesttel, de nem tűnik pirosnak.

Lehet bajom?



2023. jan. 12. 16:27
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, EGY ember írogatja ki ezeket a hipochonder kérdéseket, vagy nemzeti betegség lett idöközben a hipochondria?
2023. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még nem írtam ki ilyet, szóval nemzeti betegség. Neten kerestem rá, ott azt írja 80 fokos radiátor életveszélyes égési sérülést okozhat, ezért írtam ki.
2023. jan. 12. 16:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

80 fokos radiátor nincs, ennél alacsonyabb höfokkal müködnek.

Emellett ha tényleg ilyen forró lenne, akkor kapásból megégetett volna, erös fájdalmakkal járt volna ott azonnal. Nem maradtál volna rádölve, hanem kapásból elugrottál volna.

2023. jan. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

3.

Ki kell ábrándítsalak, még 90 fokos vizet is simán lehet benne keringetni.

2023. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor van, ahol más szabályzás van, felénk a 60 fok a maximum, amit megengednek.


De ettöl eltekintve, ha tényleg olyan forró lett volna, akkor nem támaszkodott volna neki 5 percen keresztül a kérdezö!

2023. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%

5.

Feltalálták már a saját kazánt elég régen. (Tehát egyedi központi fűtés)

2023. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ettöl még a saját központit fütést sem érdemes 60 foknál melegebben üzemeltetni, és a legtöbb mai fütésrendszer nem is erre van tervezve.
2023. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Normál méretű (100m2+) családi házat 60 fok alatti víz nagyon soká melegíti fel. Ott a 60 fok az ajánlott minimum.
2023. jan. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lett semmi bajod kérdező
2023. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!