Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Izületi hipermobilitással...

Izületi hipermobilitással lehet kezdeni valamit?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki, hogy ilyen 'betegséggel' rendelkezem.

Jobban mondva a térdeim. Emiatt kialakult nálam minimális X láb és a térdkalácsom is ugrott már ki a helyéről. Persze ebben a szalagok lazasága is közrejátszott.

Ez eléggé megviselt mind testileg és mind lelkileg. Mert nem találom esztétikusnak és csúnyának érzem magam tőle. Emellett persze van egyfajta folyamatos, minimális fájdalom is, ami olykor-olykor felerősödik (pl légnyomás változás, egyintenzívebb tesióra után vagy folyamatos álldogálás miatt).


Jövőben szeretnék gyerekeket, és felmerült bennem, hogy a térdeim mennyire bírnák a terhességi időszakot. Ez is eléggé aggaszt.


Szoktam csinálni erősítő gyakorlatokat, de az iskola mellett nagyon fáradt vagyok, és erre egyre kevesebb időm van. Sokszor például 'haza esek' 17-18 órakor és elalszom. És hiába van bűntudatom, azt az időt már nem tudom vissza szerezni.


Érdekelne, hogy valaki ismer-e az izületi hipermobilitás javítására olyan mindennapokban használható teknikát, ami nem kerül nagy erőfeszítésbe. Gondolok itt egyszerűbb de hatásos gyakorlatokra, amiket fáradtan iskola után is el tudok végezni.



#betegség #térd #ízületek #izületi hipermobilitás #Térdszalagok
2023. febr. 1. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az x läb miatt aggodsz, akkor beszelj egy ortoped orvossal. Biciklizessel erösitheted a terded szalagjait es nem is färaszt ugy mint egy kondi...
2023. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elvileg be kellett téged utalni gyógytornára, azt kell csinálnod amit a gyógytornász mond, mindegy milyen fáradt vagy iskola után. Nekem az achillesemmel volt bajom, bokasüllyedésem és kialakuló kalapácsujjam is volt, iskola után minden nap 2,5 órás edzésem van/volt, aztán vártam egy órát a buszra, szóval ilyen 8 körül értem haza, gyógytornáztam 1,5 órát, aztán tanultam amennyit csak tudtam
2023. jún. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!