Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vágást varratni kell? Paradics...

Vágást varratni kell? Paradicsomot szeleteltem aztán félrecsúszott a kés az ujjamon, előtte olajjal dolgoztam lehet azért.

Figyelt kérdés

A nagy fszt a paradicsomba meg az olajba.


Vagdosom magam, és megint eljutott a hypodermisig a vágás amiért dühös vagyok mert nem akartam ilyen mélyre menni.


Nem vérzik.


A penge jó drága volt, 50 000 körül. Tisztán tartom, alkohollal végig kenem mindenhol, pár másodpercig hagyom - 10 - 15, majd vizzel sokáig leöblítem és papírral nagyon nagyon rendesen átitatom, ne maradjon vizes.


Tiszta volt a bőröm is előtte meg utána is.


Koncentrált alkohollal töröltem végig a nyílt sebeket. Ami nem a legjobb, de rendeltem alkoholmentes sebekre való cuccot. De pár nap múlva már meglesznek.


Lehet már kedden.


Amiket rendeltem mind steril, gyógyszertáriak.


Meg be van polyázva az egész alkarom.


Mit tennétek a sebekkel?



2023. máj. 28. 20:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Bocs nem hypodermisig mentem, nemtom szerintem csak ez alapjan


[link]


A zsir ha jol tudom feher. Es amikor lattam a vagast feheret lattam. utana nagyon verzett es nem lattam.


Viszont a dermis meg a kepen feher? Szoval lehet csak odaig jutottam


Azonban multkor is idaig jutottam, orvos szerint varratni kene. Azota is piros 1 eve es pupos. De mondta majd feher lesz.

2023. máj. 28. 20:57
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Keress fel az orvost azzal hogy vagdosod magad.

Nem jó szórakozás.

2023. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

3


Kerlek ne irj ilyet, nem offenziv vagyok, de mar annyinal voltam. Es mar belefaradtam. Meg pszichologusnal is, meg gyogynoveny meg homeopatia. Ilyeneket legyszives ha kerhetem ne irjatok...


Remelem megertitek...


Latta mar a vagasaimat a neurologusom/pszicihaterem.

2023. máj. 28. 20:59
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Najó, akkor tegyél rá sebösszehúzó tapaszt (Steri Strip). Az is megoldja a háztartási baleseteket.
2023. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már minden megtörtént sebezelést meg eszköztisztítást illetően
2023. máj. 28. 21:13
 6/13 A kérdező kommentje:
A varrat nem zavar, elfehérül, meg sminkelhetem.
2023. máj. 28. 21:14
 7/13 anonim ***** válasza:
A sebösszehúzó csíkokat varrás helyett használják a sebészeteken, de lehet venni ilyet a patikákban és egyes drogériákban is. Szebben gyógyul a seb, ha nem feszül.
2023. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az már egy jó jel, hogy belátod ostobaságot csinálsz hiszen voltál orvosnál.

Keress tovább biztosan van aki tud segíteni.

Ez nem játék te is tudod.

Mást nem tudok javasolni menj el a sebeddel az ügyeletre ott mond el őszintén hogy vagdosod magad és kérj segítséget.

Ez az egy normális tanács van a kérdésedre.

2023. máj. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Hát fogsz egy matracvarrótűt meg steril cérnát és összeöltöd"


Ennél rosszabb tanácsot nem is adhattál volna. Megfelelő sebészi varróanyag és eszközök nélkül sokkal több kárt csinálna, mint hasznot. Arról nem is beszélve, hogy a megfelelő eszközök birtokában is tudni kell a megfelelő technikát, hogy szépen össze tudj varrni egy sebet. Ja és ha a seb az egyik karon van, akkor egy kézzel baromi nehéz lenne jól összevarrni.


Legalább valószínűleg szépek a sebszélek, ha orvosi szikével vágtad. Mondanám, hogy menj be a balesetire, de gondolom azért nem akarsz, mert félsz, hogy betesznek a pszichiátriai osztályra. Ha viszont azt látod, hogy befertőződött a seb, akkor mindenképp menj be és hozasd rendbe, mert az életed múlhat rajta. (Hacsak nem szeretnél távozni az élők sorából, bár arra a szepszisnél vannak szebb és kevesebb szenvedéssel járó módszerek.)


Ha a magyar pszichiátriai ellátórendszerben csalódtál, azt pedig abszolút meg tudom érteni, nekem sincsenek túl jó tapasztalataim vele, bár nekem legalább az orvosom elég jó. Azért a helyedben nem adnám fel, egy jó pszichológus lehet jobb eredményeket tudna elérni a háttérben meghúzódó lelki gondjaid kezelésében, mint az önsanyargatás.

2023. máj. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
#10: Sotepediáról le lehet tölteni a Műtéttani alapismereteket, ami alapján lehet gyakorolni a legfontosabb varrattípusokat. A sürgin mire sorra kerülne, nem varrnak. A többivel egyetértek.
2023. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!