Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Műtött csuklóval mennyire...

Műtött csuklóval mennyire lehet sportolni, kondizni?

Figyelt kérdés
A problémám a következő: 20 éves vagyok, 14 évesen foci közben eltört a csuklóm elég durván, akkor a balesetin helyre rakták gipszet kaptam, 3 hét és leszedték. De egy 3-4 éve nagyon fáj telente. Nyáron valamiért nem, de télen fájdalomcsillapítókon élek. Másfél éve elkezdtem kondizni fél évig csináltam, a csuklómat mindig rögzítettem fáslival. Jelenleg is megcsinálok akármilyen fizikai munkát de a csuklóm annyira fáj hogy már remegek állandóan a fájdalomtól. Most rászántam magam hogy menjek vele orvoshoz és helyretegyék. Tudtommal általában a csont átvágásával csinálják a műtétet. Szeptembertől küzdősportolni szeretnék, lesz rá lehetőségem? Persze a csuklómat csak finoman bejáratva hozzászoktatva a terheléshez(amennyiben a műtét később lesz úgy megvárom míg teljesen meggyógyul, utána terhelem csak). Szóval mennyi idő után lesz használható a csuklóm műtét után, hogy tudjak vele kondizni és küzdősportolni(nem versenyszerűen, arról lekéstem, csak levezetni az energiát, és az állóképességem növelni)?

2013. máj. 28. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
az elején még nem szabad terhelni. a gipsz miatt letapadt izmokat kell feljavítani először. utána ajánlatos terhelni. ez bele telhet pár hónapba, attól függ mennyire épülsz fel gyorsan.
2013. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor normális tempóban haladva a gyógyulással tudom majd annyira terhelni hogy tudjak kondizni és küzdősportra járni?
2013. máj. 28. 15:33
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és bocsánat most jutott eszembe, egy ilyen műtét után mennyi idő míg meggyógyul úgy hogy rendesen tudjak írni iskolába? Egyetemről van szó, mert az írás már annyira leterheli most is hogy alig bírok 1-2 oldalt írni.
2013. máj. 28. 15:35
 4/8 anonim ***** válasza:
6-8 hétig szokott a gipsz fennmaradni. utána ha meggyógyulsz könnyebb lehet majd az írás.
2013. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!
2013. máj. 28. 15:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2013. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ja és bocsánat most jutott eszembe, egy ilyen műtét után mennyi idő míg meggyógyul úgy hogy rendesen tudjak írni iskolába? "


Kb három hét. De az hogy írni tudsz, még nem jelenti, hogy terhelheted sporttal.

2013. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A semennyire választ haggyuk, vagy indokold meg mért nem. Gondolom rendbejön annyira a csuklóm hogy tudjak vele edzeni. Igen tudom hogy a sport azmég odébb van jóval. Írni tudjak az a lényeg, sportolni meg majd amikor már lehet.
2013. máj. 28. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!