Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi a különbség a vénás és...

Mi a különbség a vénás és artériás nyomókötés között?

Figyelt kérdés
Hol kell mondjuk nyolcasokkal X alakban kötni?
2013. júl. 1. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

a különbség: az artériás nyomókötést azzal kezded, hogy egy összegyűrt mull-lap gombócot nyomsz a sebbe. ez a vénásnál nincsen, a többi dolgot csinálod ugyanúgy.

az X alak: fogod a mullpólyát, és amikor a seb fölé érsz, akkor csavarsz rajta egyet. fontos, hogy jól meghúzd, legyen jó szoros. akkor jó, ha kezd lilulni az emberes keze/lába, és nem lehet körbeforgatni rajta a kötést.

írj, ha még mindig nem érted :)

2013. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1. mindkét vérzéstipusnál X alakban kell?


2. arteriasnal az is jo,ha egy még friss összecsavart(nem tudom mi a neve) +amit kilehet tekerni,olyat rakni és azt körbetekerni?


Holnap vizsga.Ezt az egyet nem tudom

2013. júl. 1. 22:34
 3/4 A kérdező kommentje:
Átmentem. :D
2013. júl. 2. 16:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Gratulálok a vizsgádhoz.

Pontosítanám azonban a hatásos nyomókötés felhelyezésének helyét: artériás vérzésnél meg kell próbálni a seb/sérülés fölé helyezni a kötést, hogy látszódjon, hatásos-e.

Nagy vénás vérzésnél pedig a sérülés alá kell(lene) essen a nyomópont.

Oka: az artériák a szív felől szállítják a vért, a vénák pedig összegyűjtik az elhasznált vért és a szív felé szállítják.

2014. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!