Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Edzés közben arra lettem...

Edzés közben arra lettem figyelmes hogy szúró fájdalmat érzek derekamnál! Pihentettem a derekam egy hétig 3 edzést kihagytam de még mindig fáj! Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
A fájdalmat először a comb gépen tapasztaltam ( [link] ) aztán már guggoláskor és éreztem. Ha valaki tudna segíteni azt nagyon meg köszönném mert már vissza szeretnék menni konditerembe de nem merek hátha rosszat okozok magamnak ! Előre is köszi :)

2013. aug. 4. 13:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt el felejtetem oda írni hogy ha fekszek akkor nem érzem annyira ha ülök akkor is fáj,ha állok akkor is fáj.
2013. aug. 4. 14:11
 2/3 Cho Oyu válasza:

Jobb, ha elmész egy ortopédushoz vagy olyan gyógytornászhoz, aki ismeri a McKenzie-módszert, mert itt porc probléma valószínűsége állhat fenn. Ha fekszel a combgépen akkor nagyjából tehermentesítve van a derekad, de mivel erőt fejtesz ki közben, tudtál csinálni magadnak egy porc kiboltosulást. Guggoláskor meg a válladra pakolt súlytól még jobban terheled a derekad...

Van e fájdalom az alsó végtagjaidban? Érzel e zsibbadást, bizsergető érzést, villám szerű fájdalmat deréktól lefelé? Milyen jellegű a fájdalom, csak a derekadnál érzed?Ott pontosan hol? Szoktál használni derékövet edzés közben? Kellően erősek a törzs izmaid?Mekkora súlyokkal dologzol?

Elég nehéz így diagnosztizálni a problémád forrását, de azt javaslom, hogy ne kezdj még el edzeni, mert ha ez valóban porc kiboltosulás, az további erőbehatásra ki is szakadhat és akkor műtét. Gyógytornász vagyok, voltak ilyen pácienseim...

2013. aug. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Csak a derekam fáj. [link]

Errefelé érzem a fájdalmat.

Mind a kettő comb gépen 30Kg

Guggolni 6Kg

és igen használok derékmerevítőt!

Ami az igazat megvallva még csak 14 éves vagyok ! A gyakorlatokat normálisan/jól csinálom.Akiket kérdeztem ők mind nagyobb súlyokkal kezdtek mint én.Én hallgattam édesapámra és mindent a leg kisebb súlyokkal kezdtem és így növeltem a súlyokat!

2013. aug. 9. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!