Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valakinek a tüdejét el...

Csicsikusz kérdése:

Ha valakinek a tüdejét el találja egy lövedék, annak milyen tünetei vannak, hogyan gyógyítható?

Figyelt kérdés

egy könyvet írok és ehhez lenne szükségem némi információra.

érdekelne hogy ha például a középkorban hogyan kezelték az ilyen mellkasi sérüléseket-ha jól tudom ezt légmell-nek hívják.

vagyis arra lennék kíváncsi h a modern kórházi cuccok nélkül mit tudtak kezdeni egy mondjuk nyívessző által okozott sérüléssel, amikor nyílvesszővel/lándzsával mellkason lőnek/szúrnak egy éppen harcoló katonát, az még tovább tudja folytatni a küzdelmet? mivel lehet gyógyítani utána mindenféle szuper cuccok nélkül...


2013. aug. 17. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Régen, ha tüdősérülése volt valakinek, nem sok mindent lehetett érte tenni, valószínűleg elvérzett, már ha komolyabb ér sérült. A tünetek valószínűleg vérköpés/köhögés lehetett, golyónál is ugyanez. Ha szerencsés volt az a régen élt katona, akkor túlélhette, méghozzá úgy, hogy az a tüdő, amelyik sérült, az összeesett, majd elhalt, de a másik tüdeje ellátta későbbiekben az oxigénfelvétel feladatát. Gyógyítani, maximum kötözésekkel tudták, gyógynövényekkel/főzetekkel, az általános közérzet erősítésére.
2013. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de én ilyen macgyver módszerekre gondoltam h csövet dugnak bele meg leragasszák a sebet ilyenek...
2013. aug. 17. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Középkorban, meg még régebben, nem nagyon voltak csövek, amit dugdoshattak a mellkasba, sőt nem is nagyon tudtak erről. Viszont, ha a modern időkben játszódik a könyved, akkor keress rá az aktuális probléma megoldására, modern orvoslás szerint és használd a fantáziádat.
2013. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a közeljövőben játszódik, de egy katasztrófa következtében már nincs áram, meg mentőkészülékek
2013. aug. 17. 14:12
 5/8 A kérdező kommentje:
hát keresgéltem már ,és találtam is le írásokat erről. tudod azok a szakszavak amiket ezekben használnak enm éppen közérthetőek, vagyis én alig értettem belőlök 1 mukkot :P
2013. aug. 17. 14:14
 6/8 A kérdező kommentje:
egyébként aki olvasgassa ezt az oldalt sok hasznos infóhoz juthat hozzá :)
2013. aug. 17. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Olvasgassa?

És könyvet akarsz írni?

2013. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Erről a régi vicc jutott az eszembe: csata után a szanitécek szedik össze a katonákat. Találnak egyet, akiből sündisznóként áll ki a sok nyílvessző meg dárda, de még él. A felcser megkérdezi tőle:

-És mondja, fiam, nem fáj ez magának?

-Á, csak ha röhögök.

2013. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!