Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fekvőgipsz 4 hétig?!

Fekvőgipsz 4 hétig?!

Figyelt kérdés
Eltört a bokám és a sípcsontom, begipszeltek, de nem csak térdig, hanem az egész combom is gipszben van. A doki 4 hét fekvőgipszet mondott..nem túl sok ez egy kicsit? És az hogy egy boka és sípcsonttörés miatt ágyékig begipszelnek?? A fekvőgipszhez kaptam mankót, hogy legalább a mosdóig ki tudjak menni, de nem tudom kivonszolni magam, olyan fájdalmaim vannak. Jelenleg üvegbe vizelek, és mindent behoznak nekem, de ez 4 hétig tarthatatlan. Jobb lesz? Volt már valakinek ilyen?
2013. aug. 26. 08:27
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Megvolt a kontroll,kiderult,hogy elmozdult a csont (ne kerdezzetek hogyan, a maszkalastol biztos nem,mert vegig csak fekudni birtam,a mankot nagyon nehezen hasznaltam).

Szerintunk tuti igy gipszeltek be es nem vettek eszre..de legalabb kiderult,mitol van a fajdalom.

Ma valamikor,ha sorra kerulok,megmutik a labam. Utana gipszsint kapok,es ujraindul a 4 het fekves.

Szerintetek mikor mehetek majd haza a mutet utan?

Nektek is volt mar problematok a magyar egeszseguggyel? Nyugtassatok meg, hogy nem csak en jartam igy!!

2013. aug. 30. 13:22
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te jártál így. Én fekvőt kaptam egy állítólagos törésért, ami nem törés volt, hanem rossz volt a röntgen. Hiába mondtam, hogy nincs gond vele, rátudok állni, és működik jól, nem érdekelte őket.... amikor pedig mentem kontrollra, akkor mondta egy másik doki, hogy nincs semmi gond, és nem érti minek volt begipszelve, meg nem is látta az akkori röntgenen a törést, repedést sem...


A bátyámnak műtötték a lábát (törés+ficam), és olyan 4-5 napot volt bent, ezután elengedték. Ha jól emlékszek hétfőn ment be, délután műtötték, és pénteken jöhetett haza vele reggel, ezután jött a gipszes otthoni lét.



Kitartás! :)

2013. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Remélem már otthon is vagy! Manapság mindenkit a lehető leghamarabb igyekeznek hazazavarni a kórházakból.


Az egészségügyet egyébként én is utálom, egy sima kézujjtörést is félrekezeltek nálam pár éve, rosszul forrt össze, hiába panaszkodtam, lesz*rták, ma sem hajlik be az ujjam.

2013. szept. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Sajnos meg nem engedtek haza :S Kerdeztem, hogy mikor mehetek, a válasz: nem tudjak, talan penteken..

A lábam most gipszsinben van,tegnap vettek ki belole a csovet. Meg fel sem keltem/kelhettem a mutet ota es elegge faj is. Otthon jobb lenne, de szerencsere ketagyasban vagyok, megsem 6-an vagyunk bezsufolva egy szobaba.

2013. szept. 2. 19:15
 15/39 A kérdező kommentje:
A labam amugy "fel van logatva", vagy nem tudom maskepp mondani..szoval ha akarnek sem tudnek igy felkelni..lehet hogy az volt a cel?! :S
2013. szept. 2. 19:17
 16/39 anonim ***** válasza:

De még mindig annyira fáj is neked? Mankózni nem kezdhettél még el vele, nem tudod kiakasztani onnan, ahova fellógatták?


Mindenesetre próbáld magad minél jobban lefoglalni valahogy, minél kevesebbet agyalj a helyzeteden, mindjárt itt az a péntek, otthon meg sokkal jobb lesz, már biztos mankóval is mehetsz majd. Műtét után enyhülnie kell a fájdalomnak, a csavarok most már tartják a csontot.


Neked benthagyták legalább a katétert pisilni, vagy ágytál?

2013. szept. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Kicsit jobb már amúgy. Hoztak be nekem laptopot, így jobban elvagyok. Az egész napos fekvés kiborít.

A katétert tegnap kivették, úgyhogy kacsa :s Csütörtökre ígérték, hogy jön a gyógytornász és akkor kapok mankót.

Addig könyörögtem, amíg a fellógatós izé helyett párnákat kaptam a lábam alá, attól jobb lett kissé.

De a 4 hét fekvőgipsz most sem villanyoz fel :/

2013. szept. 3. 14:32
 18/39 anonim ***** válasza:

Hát, rossz ez, tudom sajna én is, de hát ki kell bírni. Biztos azért volt olyan fájdalmas neked, mert elmozdult a csont. Nekem a combom törött el, de különösebben nem fájt, inkább műtét után fájt, amennyire még emlékszem. De most már biztos jobb lesz tényleg neked is.


Ha mankózni tudsz, akkor otthon már egész más, legalább fürdőbe ki tudsz majd menni, meg egyre többet tudsz vele mozogni.


Egyébként, hogyan törted el ilyen szépen a lábad?

2013. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Motorral baleseteztem,nem kaptam meg az elsőbbséget és belémrohant egy kocsi..utána nem sok mindenre emlékszem, csak arra, hogy kórházban vagyok és nem mozog a lábam. Végülis ehhez képest egész jól megúsztam..boka és sípcsonttörés,zúzódások és az egyik kezemen két ujjam tört el, így a kezem is gipszben van.
2013. szept. 3. 15:55
 20/39 anonim ***** válasza:
Nagyon durva, tényleg sajnállak, irtó rossz lehet. Akkor mankózni sem igen tudsz majd, vagy csak nehezen, gipszelt kézzel.
2013. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!