Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit csináljak, ha benőtt a...

Mit csináljak, ha benőtt a köröm a lábujjamon? Kis faluban élek és a közelben nincs olyan aki ezt meg tudná csinálni, tehát házilag kéne

Figyelt kérdés
Már kicsit piros és kezd fájni...

2013. aug. 30. 19:05
 1/3 anonim válasza:
aztasd naponta tobbszor sos vagy cickafarkos langyos vizbe(tobb orat) es aztan a benott korom ala probalj bedugni egy kis darab gezt,amit naponta cserelj, betadin oldattal vagy ami meg jobb rivanollal fertotlenitsd es kosd be(egy rivanolba aztatott gezdarabot is tegyel ra).Ha lehet keruld a korom vagasat egy darabig es hordj szandalt.
2013. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dimike6 válasza:
Szerintem érdemes lenne bemenni a bal.sebészetre, mert pláne hogy kezd bepirosodni és egyre jobban fájni, elég valószínű hogy rendesen benőtt akár a húsba is, és azt otthon hiába kezelgeted bármivel is csak tovább fog nőni és begennyesedik. Sokszor még ott is nagyon meg kell birkózni az orvosoknak hogy kiszedjék. Egyik ismerősöm is így volt, nem akart elmenni, várt kezelgette. Aztán a végén egy 3 felé továbbnőtt körömvéget távolítottak el a húsból....
2013. szept. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire van begyulladva. Ha már sebes körülötte, meg nagyon durván elszíneződött, akkor valóban a sebészetet kell meglátogatni, de ha ennyire nem komoly még a helyzet, akkor otthon is rendbe hozható a dolog.

Kell hozzá Betadine, gyógyszertárban kapható alkohol és Tetran krém. Amikor én nekiálltam kezelni, akkor nekem már gyulladt volt és nagyon fájt, mégis inkább otthon megcsináltam. Nagyjából 5-6 órán át volt rajta egy nagy adag Tetran, úgy kell bekenni, hogy álljon rajta a cucc. Ez sokat segít, nekem eléggé levitte a gyulladást néhány óra alatt is, persze teljes mértékben ez egyelőre nem fogja meggyógyítani. Ha letelt a fent említett kb. 5 óra, akkor mosd le a Tetrant, alaposan fertőtleníts le alkohollal egy jó körömvágó ollót meg egy körömreszelőt, és valamelyiknek a hegyével emeld meg egy kicsit a körmöt. Babrálj vele addig, amíg nem sikerül kiemelni a benőtt körömrészt. Tedd alá a reszelőt és reszelgesd, vagy ollóval is megoldhatod. Sokszor előfordul, hogy a végén már csak egy kis rész tartja a körömdarabot: ezt le kell vágni vagy ki kell tépni. Nem lesz kellemes, fájni fog. De én úgy vagyok vele, hogy ha magadnak csinálod, és úgy okozol fájdalmat, az még mindig sokkal elviselhetőbb, mintha valaki más tenné, szóval ki lehet bírni. Ha sikerült kiszedni a benőtt körömrészt, akkor önt rá jó sok Betadinet, majd ha megszáradt, jöhet a centivastag Tetran-réteg. :D Undorítóan fog kinézni, de megéri, mert ha minden jól megy, akkor pár nap alatt teljesen rendbe rakja a lábujjad. Sok szerencsét!

2013. szept. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!