Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Teljesen merev a hüvelykujjam,...

Teljesen merev a hüvelykujjam,18 nap gipsz után. Ez normális jelenség?

Figyelt kérdés
Tegnap vették le a gipszet és alig -szinte egyáltalán nem- tudom mozgatni az ujjamat. A doki azt mondta, langyos vízben tornáztassam. Meg is tenném, ha tudnám mozgatni az ujjamat. Aki volt/van ilyen helyzetben, segíthetne, nagyon hálás lennék. Egyébként olvastam, hogy ilyenkor az izmok teljesen lemerevednek, na, de ennyire? Ijesztő egy kicsit.
2013. szept. 6. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem jó, menj vissza a dokihoz, gyógytornát kellene felírnia.


Nekem a gyűrűsujjam volt eltörve tavaly, ugyanígy nem mozgott a gipsz után, jártam vele gyógytornára meg víz alatti ultrahangra is.

2013. szept. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Neee :'( És neked teljesen helyre jött? Meg mennyi időt vett ez igénybe? Köszönöm, már most sokat segítettél!
2013. szept. 7. 13:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem 10 gyógytorna és utána 10 ultrahang volt felírva.


Jobb lett, de csak félig hajlik be az ujjam most is másfél évvel a törés után.


De az enyém valószínűleg rosszul forrt össze, az orvosom viszont egyszerűen nem foglalkozott velem. Ez nem jelenti azt, hogy a tiéd nem jön helyre teljesen.


Még érdemes ilyen gumilabda-szerűséget is szerezni és azt nyomkorászni otthon pl. tévézés közben, az is sokat tud segíteni.

2013. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úristen. Neked már nem is lesz jó? Úgy tudom, ilyenkor újból el kell törni, aztán helyre rakni a csontokat, és begipszelni. Egyébként nekem szerintem össze se forrt... 18 nap alatt? A felületi sérüléseim se múltak el, de mindegy. Már a második kórházat járom vele, mert -nincs más szó rá- szarják le. Ketten szedték le a gipszemet. Szakszerűen volt felhelyezve, az a lényeg.
2013. szept. 7. 14:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem 4 hétig volt gipszben, gipszlevételkor röntgenezték utoljára, rajta is volt a papíron, hogy még nincs összeforrva. De nem kaptam tovább gipszet rá. Ezt azóta sem értem.


Újra el kéne valóban törni, de ezt eddig még nem vállaltam be.

2013. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez kész vicc. Ennyire nem érdekli az "orvosokat"? Nekem ez a törés a munkámba került és zenélek is, ami az életem, de nem tehetem így azt sem. Egy flakont alig tudok kinyitni... Nem fogom hagyni, az biztos. Neked se kéne. Már most ki készültem, nem értem, te hogyan bírod. ÁáÁá. Köszönöm a tanácsokat és a segítséged. Örök hálám :)
2013. szept. 7. 19:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk a hüvelykujj az durva, anélkül tényleg semmit nem tudsz normálisan csinálni. Ne is hagyd semmiképpen.


Én pár hónap múltán visszamentem még egyszer az SZTK-ba, direkt egy másik orvos rendelésére, nem ahhoz, aki kezelt, de kidobtak, hogy menjek csak vissza őhozzá :) Erről ennyit.


Másrészt félek is egy műtéttől, meg utána megint gipszet kapnék, amit utáltam nagyon. DE csak muszáj lesz, mert sokmindenben zavar, hogy a gyűrűsujjam nem hajlik rendesen, fájdogál, feszít, ropog. Szóval szar na.


Egyébként az orvosok sajna nagy többségében ilyenek, szarnak rád és kész. Az én ujjamon szemmel is látható, hogy görbe, mégsem érdekelte. Egy picit sem.

2013. szept. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Más város kórházában próbáltad már? Mint mondtam, én is átmentem egy másikba, de nem jártam nagyobb sikerrel, sőt...

És ha műtétre is kerül sor, szerintem ne hagyd ki, ha muszáj. Inkább legyen még fél év szenvedés, minthogy egy életen keresztül.

Nem hittem volna, hogy egy törés ennyi mindenbe kerül...

Szerdán megyek kontrollra, aztán ha nem csinálnak semmit, hallani fogod a T.V.-ben és a rádióban, hogy "Kedves nézőink! Megszakítjuk adásunkat. Tűz ütött ki a váci kórház baleseti rendélésének traumatológia részlegén. A tűz okát még vizsgálják, de valószínű, emberi beavatkozás következtében történt. A váci rendőrkapitányság nyomoz a tettes után. Egyelőre nem tudni, hány sérültje van a támadásnak. A terrorelhárítás is nyomoz az ügyben. Szerintük nem zárható ki, hogy Afgán terroristák támadták meg a kórházat. Köszönjük türelmüket, fél hétkor szintén jelentkezünk. Addig is viszont látásra!". Na, ez lesz :)

2013. szept. 8. 15:40
 9/11 anonim ***** válasza:

:DDD


Sajnos ilyenek az orvosok, remélem szerdán te azért jutsz valamire. Bár gyanítom gyógytornát fogsz kapni. Az sem kellemes.


Az a baj, hogy az enyém már másfél éve történt, traumatológiára már nem mehetek ezzel vissza sztem. Lehet ortopédiai szakrendelést kellene megpróbálni.


Persze, nem fogom hagyni, csak annyira utáltam a gipszet.... Most megint...Brrrrr.

2013. szept. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nos, történt valami a szerdai kontrollon?
2013. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!