Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Javasolt (kutyaharapás)...

Javasolt (kutyaharapás) orvoshoz mennem?

Figyelt kérdés
Ma egy magánterületen dolgoztam ahol az ott területet védő 7 kutya falkába állt és az egyik sípcsonton harapott. Nem szakadt át a ruhám, de vagy 3 fog helye látszik + egy picit vérzett. Így kellene e tetanusz?

2013. okt. 23. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Igen, kéne, a kutya szája nem valami tiszta dolog. Ezen kívül jó lenne, ha biztosan tudnád, hogy veszettség ellen a kutyák oltva lettek...
2013. okt. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, egyébként egyből jódos fertőtlenítővel tisztítottam, kutyákon én nem láttam hogy habzana a szájuk az oltásukról meg most várom a visszahívást egy eldugott kis határszéli faluban mint telepvédő kölyök kutyák , szerintem nincsenek beoltva.
2013. okt. 23. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

A jódos cucc nem ér sajnos semmit a tetanusz ellen. Kéne kapnod mindenképp!! A visszahívást nem kell megvárnod, a veszettségoltás várhat 1-2 napot.

Íme egy cikk erről: [link]

2013. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor holnap doki, egyébként háziorvos vagy ügyelet?

2013. okt. 23. 17:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ügyeletre mennék, és talán inkább még ma, mivel a tetanuszt tudtommal minél gyorsabban be kell adni. Ha veszettség oltás is kell, azt a háziorvosod majd intézi, mert párszor ismételni kell.
2013. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 baranyai bruno válasza:
Igen, mert megfertőződhetsz
2013. okt. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!