Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kocogás közben megharapott...

Kocogás közben megharapott egy kutya. a gazádja közel volt, azt mondta be van oltva, chippelve. (ismerem is, helyiek) ilyenkor el kell mennem orvoshoz? A seb egy felületi karcolás, kb 2-3 cm hosszú alig vérzik.

Figyelt kérdés

2013. dec. 2. 15:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz gondot neki, akkor nem. Figyeld a sebet mert attól elfertőződhet h kicsi. Ha nem változik a doki sem fontos, ha viszont csúnyul akkor azonnal doki.
2013. dec. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
oksa köszi
2013. dec. 2. 15:25
 3/30 anonim ***** válasza:

Azért én bekenném Betadine-nal

(fertőtlenítő)

2013. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
4%

1. de, elmész orvoshoz, és legalább tetanusz ellen vakcinát kap(hat)sz


2. veszettség kockázata miatt az ebet megfigyelik. Ha oltott, akkor nem tudom.. akkor is szemmel tarthatják.


3.a) társadalmi kérdések merülnek fel. Miért sétáltat valaki olyan állatot, ami veszélyezteti az utcán lévő embereket? Ezt milyen módon kell büntetni, illetve pórázon volt-e az eb. Miért nem volt szájkosara?


3.b) a kocogás eleve nem egy biztonságos elképzelés, mert

- eleve nem egészséges mozgásforma

- túl sok ember/állat figyelmét vonja magára a kocogó, magamutogatás

- miközben magamutogatás, még kifáradással is jár. eleve fáradt, futástól elgémberedett testű nő kiszolgáltatottabb mint egy jobban beolvadó, az utcán a környezetére és a biztonságára figyelő nő. A kutyás eset éppen csak jelzés értékű, az előző hónapban Pesten megfojtott nő esete sokkalta példaértékűbb, hogy még önvédelmi okok miatt sem futkosunk csak úgy.


Az önvédelem egészségi oldaláról nem is beszélve, a kocogás tényleg túl nagy teherrel jár a szervezeted számára, főleg az ízületeidnek (de nem csak azoknak).


Miért vagyok kocogásellenes? Na ezek után könnyű kitalálni :)

2013. dec. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Mert hülye vagy. Futni jó, egészséges. Sőt, kell is, ha nem akarja az ember, hogy az elfogyasztott táplálék idő előtt kinyírja a szervezetét.


Azt meg honnan veszed, hogy a kérdező nő? Férfiakat nem haraphat meg egy kutya? Nem értem.

2013. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Jéézusom kocogóellenes kérlek ilyen vélaszokkal ne fáradj!

Neked nem ép az agyad komolyan. Facebookozz inkább, az egészséges. Te atya ég..

2013. dec. 2. 16:44
 7/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem a reakciótokat.


Férfiaknak sem jobb a kocogás, én csak a női példát emeltem ki.


Sokkal egészségesebb és jobb edzésformákat találhattok, de igazából... minél több idegen emberrel 'kommunikálok', minél többek látáspontját ismerem meg, kiderül hogy nagyon középszerűek vagytok. Primitív az edzésetek, primitív a táplálkozásotok, elhíztok, megbetegszetek. Mindennel csak úgy próbálkoztok, tessék-lássék módon belefogtok a legfontosabb dolgokba is anélkül, hogy értenétek hozzá. Futkostok mint a mérgezett egér, de hasznos edzéssel nem/ vagy csak alig foglalkoztok.


És amint valakivel nem értetek egyet, támadtok mint a sarokba szorított állatok. Ez olyannyira sajnálatos, vesztes életfelfogás.. :( Nem tudom, hogy sajnálom-e az embereket... titeket. Nem kellene, de mégsem tudok másképp érezni.

2013. dec. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
xd lol a pszichopata:D
2013. dec. 2. 17:01
 9/30 anonim ***** válasza:

"Férfiaknak sem jobb a kocogás, én csak a női példát emeltem ki. " Sem nőkről, sem férfiakról nem volt szó a kérdésben.


Te egy tipikus antiszociális $eggfej vagy. Ilyen hozzáállással jó eséllyel kiirtod magad a génállományból, ugyanis igen nehezedre esik majd párt találni antiszociális parasztként. Csak azért írom le, nehogy később majd azt mondd, hogy senki nem figyelmeztetett.

2013. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Ezen kívül pedig járd újra az általános iskolát, mert vannak mondataid, amiknek semmi értelmük. Például ez:

"Nem tudom, hogy sajnálom-e az embereket... titeket. Nem kellene, de mégsem tudok másképp érezni."

2013. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!