Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Sérülések, balesetek

A kérdés

Kérjek könnyített gipszet? (sajkacsonttörés)

Eltört a sajkacsontom, most egy hétig gipszsínben kell lennem. Olvastam, hogy kaphatok könnyített gipszet is,szerintetek megéri? Jobb, könnyebb vele kibírni? Elvileg 12 hétig leszek gipszben, nem túl sok ez? :/ A nagyujjam is gipszben van, de a másik négyet sem tudom nagyon használni, elég ormótlan ez a sín. A rendes körkörösnél már jobb lesz??

Keress kérdéseket hasonló témákban: gipsz, sajkacsont, könnyített gipsz

2014. jan. 13. 16:43  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

"Olvastam, hogy kaphatok könnyített gipszet is"

Ha nem változott semmi az utóbbi időben, akkor ez úgy van, hogy felírják miből mennyi kell, elsétálsz a patikába és megveszed, a rendelőben meg felteszik neked. Szóval nem kapni lehet, hanem venni azt a műanyag alapú cuccot.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont 2014. jan. 13. 16:59 Privát üzenet
[link]

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont 2014. jan. 13. 17:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy így van hogy be kell majd menni megvenni,az orvos meg előtte megmondja mennyi kell. A kérdésem arra vonatkozott hogy megéri e könnyítettet kérnem. Még sosem volt gipszelve semmim,ezért elég új ez nekem :S

# 3/11Időpont 2014. jan. 13. 17:01 Privát üzenet
Igen, megéri a könnyített. Nekem 6 hétig volt gipszben a könyököm, tehát csuklótól váll aljáig. Könnyítettel elviselhető volt. Láttam már elég "sima" gipszet, csak a baj van velük.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont 2014. jan. 13. 17:11 Privát üzenet
Megéri bizony. Ha megteheted, mindenéppen vedd meg. Összehasonlíthatatlan "élmény" a sima gipszhez képest.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont 2014. jan. 13. 17:45 Privát üzenet

Nekem volt "szerencsém" kipróbálni a hagyományos és a műanyag gipszet is, a műanyag tényleg könnyebb, kényelmesebb.

A sajkacsonttörés tényleg 12 hét gipsz, tapasztalat. Nekem olyan sín volt, ami alul az ujjaim hegyéig ért, plusz a hüvelykujjam is benne volt. Azaz mind az öt ujjam benne volt a sínben, semmire nem tudtam használni a kezem. A körkörös jobb volt, mivel ott csak a hüvelykujjam volt gipszelve, de az is úgy, hogy az utolsó ujjperc kint volt már a gipszből.

A műanyag gipsznél azért arra számíts, hogy a 12 hét alatt cserélni fogják a gipszet, és akkor a műanyag gipszet megint meg kell venni.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont 2014. jan. 13. 23:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És hogy bírtad ki a 12 hét gipszet? Ez nagyon sok. Pénteken telik le az egy hét, és kapok körköröset, de onnantól még 11 hét :/ Vagyis áprilisig gipsz,rohadt sok :S

# 7/11Időpont 2014. jan. 14. 08:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És te felkötve hordtad? Mert nekem nagyon dagad, ha nincs felkötve.

# 8/11Időpont 2014. jan. 14. 14:09 Privát üzenet

Az első pár hét a rossz, utána meg lehet szokni a gipszet. Engem legalábbis a végén már alig zavart, egyedül a fürdés volt kényelmetlen, mivel azért arra vigyázni kellett, hogy víz ne nagyon érje.

Az első 3-4 hétben érdemes mindenképpen felkötve hordani, mivel tényleg nagyon kellemetlenül be tud duzzadni. Én utána fokozatosan kezdtem hanyagolni ezt a dolgot, a végén már csak lógatva hordtam, de nem volt semmi probléma.

Fel a fejjel, a következő pár hetet kell kibírni, utána már nem lesz olyan rossz.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont 2014. jan. 14. 21:29 Privát üzenet
Sivító róka nevű felhasználó válasza:

Áááá! Sorstárs! Grrrrrr! Nekem ez a 8. hét... Nem hiszem el, hogy még egy hónap! Holnapután kell mennem kontrollra, de rimánkodni fogok, hogy szedjék le. Remélem megkönyörülnek rajtam és a 8-12 hétből csak a legenyhébb büntetést kapom!

# 10/11Időpont 2014. szept. 15. 15:06 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ma tették fel a könnyített gipszet, de úgy érzem szoros. Hogyan tudom eldönteni, hogy tényleg szoros, vagy csak ennyire kell, hogy tartsa a csontokat?
Megéri a könnyített gipsz?
SZasztok! 4 éves lányom, eltörte a kezét, most rendes gipsz van a kezén egy hete. Érdemes neki könnyített gipszet kérnem, csütörtökön kicserélnék neki. Könnyebb lenne neki? Tudom...
Megéri a hagyományos gipszet utólag könnyítettre cserélni?
Van itt olyan lány akinek színes (könnyített) gipszben van a lába? Ha igen, ti hogyan öltözködtök a gipszetek mellé? (Kinek milyen színű? )
Sajkacsonttörés rehabilitáció?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Sérülések, balesetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!