Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kérjek könnyített gipszet?...

Kérjek könnyített gipszet? (sajkacsonttörés)

Figyelt kérdés
Eltört a sajkacsontom, most egy hétig gipszsínben kell lennem. Olvastam, hogy kaphatok könnyített gipszet is,szerintetek megéri? Jobb, könnyebb vele kibírni? Elvileg 12 hétig leszek gipszben, nem túl sok ez? :/ A nagyujjam is gipszben van, de a másik négyet sem tudom nagyon használni, elég ormótlan ez a sín. A rendes körkörösnél már jobb lesz??

2014. jan. 13. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Olvastam, hogy kaphatok könnyített gipszet is"


Ha nem változott semmi az utóbbi időben, akkor ez úgy van, hogy felírják miből mennyi kell, elsétálsz a patikába és megveszed, a rendelőben meg felteszik neked. Szóval nem kapni lehet, hanem venni azt a műanyag alapú cuccot.

2014. jan. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2014. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy így van hogy be kell majd menni megvenni,az orvos meg előtte megmondja mennyi kell. A kérdésem arra vonatkozott hogy megéri e könnyítettet kérnem. Még sosem volt gipszelve semmim,ezért elég új ez nekem :S
2014. jan. 13. 17:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, megéri a könnyített. Nekem 6 hétig volt gipszben a könyököm, tehát csuklótól váll aljáig. Könnyítettel elviselhető volt. Láttam már elég "sima" gipszet, csak a baj van velük.
2014. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megéri bizony. Ha megteheted, mindenéppen vedd meg. Összehasonlíthatatlan "élmény" a sima gipszhez képest.
2014. jan. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt "szerencsém" kipróbálni a hagyományos és a műanyag gipszet is, a műanyag tényleg könnyebb, kényelmesebb.

A sajkacsonttörés tényleg 12 hét gipsz, tapasztalat. Nekem olyan sín volt, ami alul az ujjaim hegyéig ért, plusz a hüvelykujjam is benne volt. Azaz mind az öt ujjam benne volt a sínben, semmire nem tudtam használni a kezem. A körkörös jobb volt, mivel ott csak a hüvelykujjam volt gipszelve, de az is úgy, hogy az utolsó ujjperc kint volt már a gipszből.

A műanyag gipsznél azért arra számíts, hogy a 12 hét alatt cserélni fogják a gipszet, és akkor a műanyag gipszet megint meg kell venni.

2014. jan. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És hogy bírtad ki a 12 hét gipszet? Ez nagyon sok. Pénteken telik le az egy hét, és kapok körköröset, de onnantól még 11 hét :/ Vagyis áprilisig gipsz,rohadt sok :S
2014. jan. 14. 08:48
 8/11 A kérdező kommentje:
És te felkötve hordtad? Mert nekem nagyon dagad, ha nincs felkötve.
2014. jan. 14. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Az első pár hét a rossz, utána meg lehet szokni a gipszet. Engem legalábbis a végén már alig zavart, egyedül a fürdés volt kényelmetlen, mivel azért arra vigyázni kellett, hogy víz ne nagyon érje.

Az első 3-4 hétben érdemes mindenképpen felkötve hordani, mivel tényleg nagyon kellemetlenül be tud duzzadni. Én utána fokozatosan kezdtem hanyagolni ezt a dolgot, a végén már csak lógatva hordtam, de nem volt semmi probléma.

Fel a fejjel, a következő pár hetet kell kibírni, utána már nem lesz olyan rossz.

2014. jan. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sivító róka válasza:
Áááá! Sorstárs! Grrrrrr! Nekem ez a 8. hét... Nem hiszem el, hogy még egy hónap! Holnapután kell mennem kontrollra, de rimánkodni fogok, hogy szedjék le. Remélem megkönyörülnek rajtam és a 8-12 hétből csak a legenyhébb büntetést kapom!
2014. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!