Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ganglion CISZTA - tapasztalato...

Ganglion CISZTA - tapasztalatok? Kezelése lehetséges komolyabb műtéti beavatkozás nélkül?

Figyelt kérdés

Hallottam olyasmit, hogy kezdeti állapotban ráütnek és kipukkan, de van hogy kilyukasztják.


Sportolok, ezért nem szeretnék durva beavatkozást a csuklómba. Az átszúrás még elmenne, de egy felnyitás-kivágás már nem, sőt, szerintem fölösleges is.

Kezdeti állapot, csukló belsején.



2014. febr. 16. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:

egyik ismerősömnek volt ilyenje, arról tudok csak beszámolni. neki kiműtötték(1 napos sebészet, igazából 2 óra alatt vége volt) és utána 1 hónapig szabin volt, mert nem erőltethette. ráadásul ő is szokott kondizni, nem volt egy élmény a megvonás.


olyat is hallottam, hogy egy idő után elkezdi nyomni az ideget és neurológiai tüneteket okoz(pl capalis alagút szindróma). és vissza is tud nőni. nem minden esetben, de mindenképp kell vele kezdeni valamit.

2014. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, azt is ismerem, az orvostudomány ilyen téren (is) gyerekcipőben jár. Állítólag nem megelőzhető mert nem ismerik az okát, illetve van hogy magától elmúlik.


Szerintem egyértelműen a rendszeres túlerőltetéstől alakul ki, attól függően ki milyen genetikai hajlammal rendelkezik, kialakulhat ciszta, gyulladás, meg hasonlók.

Pihentetni kellene, de azt nem nagyon tudom, és nem hiszem hogy elég lenne neki.

A műtétbe nem megyek bele ész nélkül, mert ismerek olyanokat akiket műtöttek, aztán újból meg kellett... Inkább valamilyen hatásos regeneráció érdekel.

2014. febr. 16. 13:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Végül mi történt veled?


Nem feltétlen a rendszeres terheléstől alakul ki. Nekem 17 éves korom óta van, már 8 éve. Soha nem terhelten meg, nem sportoltam,.semmit nem csináltam , egyik napról a másikra alig bírtam mozgatni a fájdalomtól.

Most fogják műteni nekem.

2022. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!