Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől alakult ki a Chondromala...

Mitől alakult ki a Chondromalacia Patellae és mivel tompíthatom a tüneteket?

Figyelt kérdés

Ezt a diagnózist az orvos nemrég írta a térdeimre. Már rákerestem, hogy mit jelent, de azt sehol nem írják, hogy mitől van és azt sem, mivel segíthetek rajta. Arra már rájöttem, hogy a pihenés nem segít és az sem, ha erősítem az izmomat.


Már korábban (2 éve) is voltam dokinál, akkor azt mondta az orvos, hogy a belső combizmom nem húzta a helyére a térdkalácsaimat, ezért fáj a lábam, amit azonban a mostani doki mondott, annak ehhez köze sincs (már amennyit ki tudtam deríteni). Az első orvos azt mondta, hogy túl gyorsan nőttem (160 cm vagyok és ilyesmi soha elő sem fordult), de abból, amit olvastam, nem ez lehet a probléma.


Sajnos a térdem egyre elviselhetetlenebbül fáj, lassan már aludni sem tudok, a séta pedig kínszenvedés, de a doki nem mond semmit, hogy esetleg mit tehetnék ellene és gyógyszert sem írt. Azt kaptam, hogy menjek vissza ultrahangos vizsgálat után, de az novemberben(!!!) esedékes. Addig mihez kezdjek magammal? (Aktívan sportolok, úszom, kondizok, kézizek és kosarazok.)


Válaszaitokat előre is köszönöm!

18 L



2014. márc. 28. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudják pontosan, hogy mi az oka. Vmilyen, a térdkalácsot érintő alaki rendellenesség, trauma stb.

Akut panaszok esetén pihentetés, gyulladáscsökkentők, utána pedig úszás, combizomtorna.

Egyik barátnőmnek van ilyen baja, neki az orvos kondroitin-szulfát készítményt javasolt (patikában kapható). Hogy mennyire hatásos, azt nem tudnám megmondani, mert azóta is csak nyafog néha, hogy fáj neki, de persze kondroitin-szulfátot még nem vett..:D

Szerintem próbáld ki, hátha segít.

Vgső soron meg műtéttel lehet segíteni.

2014. márc. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a bajom. 2 nap mulva műtenek vele.

Nekem viszont mensicus szakadással es térdkalács defirmitassal is társul. Ezert kell feltétlen megmuteni.

En tenyleg nagyon gyorsan es sokat nőttem(17eves vagyok es 180cm) ugyhogy valoszinu közrejátszik.

Használj terdszoritot meg kenocsoket. Nekem a jégzselé jott be leginkabb.:)

Jobbulast kívánok! :)

2014. márc. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Engem 2020 december közepén diagnosztizáltak 1-2 fokozatú chondromalacia patellea-val. Az orvos optimista volt a gyógyulásomat illetően. hosszas ülés, és hosszas séták, ácsorgások fájdalmat váltanak ki. Neked mennyi idő volt míg helyrejött és mi segített?

2022. jan. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem is most diagnosztizáltak ezzel.

Ez elvileg valami porcpusztulás, sorvadás.

Nekem 2 éve kezdődött enyhe szúrással, guggoláskor fájdalommal, mostanra az utcaszegélyről is fájdalmas lelépni, sima séta is szenvedés.

Ha ez ilyen ütemben halad, még két év és nem tudok lábra állni

..

Nekem elektrokezelést írtak, meg azt a condrosulfot, amit mondtak előttem, egyelőre azt mondták.

Először röhögtem, hogy (kondro) malac🐷, de azért elég ijesztő ez az egész. Én 20 éves vagyok.

2022. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!