Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan is van ez-műtéttel...

Hogyan is van ez-műtéttel kapcsolatban? (a lényeg lent)

Figyelt kérdés

Holnap fognak megműteni. Tegnap meccsen a térdemben porcszakadást szenvedtem, ezt műti meg holnap a doki (artroszkópos).

Mire számítsak?

Mit válasszak altatást, vagy gerincbe kapott érzéstelenítőt? 18-at töltöm holnapután.

Milyen hosszú a műtét?

Mennyi ideig kell bent maradnom utána?

Mennyire fog fájni utána? (tudom, hogy egyénfüggő, de mégis)

Az orvosnak mennyit illik fizetni egy ilyen műtétért?

"Érdemes" félnem/izgulnom, vagy ez rutinműtétnek számít?


2014. ápr. 1. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyit biztosan mondhatok, hogy rutinműtét lesz, az orvosnak nem kötelességed fizetni, de ha mindenáron a paraszolvencia mellett állsz, akkor adj neki pár 10 ezrest, de ez lényegtelen szerintem. Én a gerincbe érzéstelenítést választanám a helyedben, mert engem sokat altattak és ha érzékeny vagy rá, akkor bizony hányás, fejfájás és hadd ne mondjam milyen rossz lesz az ébredés. Fájdalomról nem tudok nyilatkozni ( mivel nem volt ilyen műtétem ). Amúgy meg a többi kérdésedre megkapod a választ a műtét után hidd el!
2014. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen! Egyenlőre nagyon izgulok, remélem hamar túl leszek rajta..
2014. ápr. 1. 21:21
 3/3 A kérdező kommentje:

Röviden leírnám a tapasztalataimat:

tehát engem altattak miután felébresztettek üvöltöttem, sírógörcsöm volt és remegtem a fájdalomtól. Amíg a cső benne volt a térdembe szinte egyfolytában sírtam, pedig a legerősebb fájdalomcsillapítót kaptam, ami hozzáteszem mintha semmit nem kaptam volna.. másnap reggel kihúzták a csövet, na az is kegyetlen volt, ráharaptam egy fáslira közben, nagyon nagyon fájt tényleg. Viszont! Miután kiszedték, még kb. fél óráig fájt nagyon utána, minta kicserélték volna a lábam, alig fájt már, bírtam mogatni is stb. tehát elviselhetővé vált a fájdalom. 2 és félnapig tartottak bent. Igaz még 4 hétig mankót kell használnom, és nem léphetek rá mert porctörésem van, de már tényleg összesem lehet hasonlítani azt a fájdalmat amit most érzek azzal, amit a műtét után 1 napig éreztem..

2014. ápr. 5. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!